Jeff Parker & The New Breed – Suite For Max Brown
Łukasz Komła:

Projekcja magicznych obrazów.

Various Artists – Air Texture Vol. VII
Paweł Gzyl:

Rrose i Silent Servant serwują ambient? Niemożliwe!

Siavash Amini & Saåad – All Lanes Of Lilac Evening
Jarek Szczęsny:

Bez szwów.

Villaelvin – Headroof
Jarek Szczęsny:

Tylko bardziej.

Juno – Young Star
Jarek Szczęsny:

Infiltracja jazzu.

Lonker See – Hamza
Jarek Szczęsny:

Zawsze krok przed nami.

Men With Secrets – Psycho Romance And Other Spooky Ballads
Paweł Gzyl:

Erudycyjne ćwiczenie z ejtisowego electro.

Riverrun – The Same Silent Hill
Przemysław Solski:

Muzyka z krajobrazu.

Yogtze – Yogtze
Jarek Szczęsny:

Będzie filmowo.

Wacław Zimpel – Massive Oscillations
Jarek Szczęsny:

Letarg duchowy.

Hula – Shadowland
Paweł Gzyl:

Jak ambient przenikał industrial.

Nicolas Godin – Concrete and Glass
Mateusz Piżyński:

Elektroniczny aksamit, który już dobrze znamy.

Ghost In The Machine – Breaking The Seal
Paweł Gzyl:

Czego można się spodziewać po płycie, na której jeden z utworów nosi tytuł „Napalm Breath”?

Jachna/Ziołek/Buhl – Animated Music
Jarek Szczęsny:

Poszerzanie improwizacyjnej wrażliwości.Biedopad nie tylko jesienią!

Kolejne edycje wrocławskiego mini-festiwalu organizowanego przez oficynę BDTA oraz klubogalerię Neon Side odbędą się 22 lutego, 3 marca oraz 8 kwietnia. Wystąpią m.in. Stephen Paul Taylor, Wacław Zimpel, Kuba Ziołek i Czarny Latawiec.

Gwiazdą najbliższej odsłony imprezy będzie Stephen Paul Taylor, określany mianem jednoosobowej, synthpopowej orkiestry. Artysta zagra w ramach zaplanowanej na siedem koncertów trasy Poland Tour 2016 promującej kasetową reedycję jego ostatniego albumu People Tonight (przygotowaną przez BDTA). Występ w Neonach (podobnie jak pozostałe) zostanie zarejestrowany i wydany na płytach CD-R w limitowanym nakładzie 15 sztuk (o ile, jak piszą organizatorzy, na przeszkodzie nie staną żadne problemy techniczne). Na zachętę:

22 lutego, Neon Side (ul. Ruska 46c, Wrocław), początek: 20:00

3 marca neonową sceną zawładną Wacław Zimpel i Kuba Ziołek. Jako pierwszy zaprezentuje się Zimpel. Klarnecista, improwizator, minimalista, znany m.in. z zespołów Hera, Irchaa i Saagara przedstawi materiał ze swojej dopiero co wydanej solowej płyty zatytułowanej Lines. Następnie przed publicznością pojawi się Kuba Ziołek, twórca projektu Stara Rzeka oraz laureat Paszportu POLITYKI za rok 2015 w kategorii Muzyka Popularna.
W finale wieczoru Panowie zagrają razem. 
Wrocławski występ muzyków stanowi część ich wspólnej trasy obejmującej również Bydgoszcz, Sopot, Zieloną Górę i Poznań.

Wacław Zimpel – Lines:

Stara Rzeka – Zamknęły się oczy ziemi:

3 marca, Neon Side (ul. Ruska 46c, Wrocław), początek: 20:00

Kwietniowy Biedopad upłynie pod znakiem konfrontacji doświadczenia z młodą energią. Scenę podzielą między siebie weterani tj. Bartek Kujawski i Czarny Latawiec oraz debiutujący przed publicznością Mazut i Emma Zunz.

Bartek Kujawski vel 8rolek – w tzw. branży już od ponad 15 lat, nagrywał płyty dla takich wytwórni jak Mik.Musik, BDTA, Sangoplasmo, CockRockDisco, Warsztat8r i Raban. Występował na wielu festiwalach zarówno w kraju, jak i za granicą, w tym min. na: Club Transmediale, Wien Modern oraz Unsound. W styczniu ukazał się jego kolejny album zatytułowany A kto słaby, niech jada jarzyny:

Czarny Latawiec – dj i producent, kurator Canti Illuminati Festival i Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival. Swoją muzykę prezentował na żywo podczas takich festiwali jak: Unsound, Tauron Nowa Muzyka oraz Energia Dźwięku. W kwietniu odbędzie się premiera jego najnowszej płyty (nagranej dla BDTA).

MAZUT – czyli “dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, laptop, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione w śmieciach magnetofonowe taśmy, sample z kaset motywacyjnych i starych kaset wideo, mikrofon unitra, syntezatory, automat perkusyjny, kasetowy czteroślad, obskurna piwnica w centrum miasta”.

Emma Zunz – jednoosobowy, wrocławski projekt, którego twórczość stanowi wypadkową melodyjnej elektroniki, industrialnego feelingu i nietanecznego techno. Koncert będzie promował debiutancki materiał Emmy, który – jak niesie wieść gminna – już niebawem ukaże się na srebrnym krążku (oczywiście za sprawą BDTA).


8 kwietnia, Neon Side (ul. Ruska 46c, Wrocław), początek: 21:00

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.