SCSI-9 – Squares & Circles
Paweł Gzyl:

Pierwszy nowy album projektu od siedmiu lat.

Sarathy Korwar – More Arriving
Jarek Szczęsny:

Muzyka migracji.

Sandro Perri – Soft Landing
Jarek Szczęsny:

Chłód melodii.

Rhys Fulber – Ostalgia
Paweł Gzyl:

„I’m living in the 80s”

IRAH – Diamond Grid
Przemysław Solski:

Siatka utkana z ciekawości.

Strycharski Kacperczyk Szpura – I love you SDSS
Jarek Szczęsny:

Oglądanie nerwów.

!!! (Chk Chk Chk) – Wallop
Mateusz Piżyński:

Ciężkość punka z lekkością funka.

cover
Barker – Utility
Paweł Gzyl:

Transhumanistyczne przyjemności.

Monya – Straight Ahead
Paweł Gzyl:

Industrialne techno o pozytywnej energii.

Wojciech Golczewski – The Priests Of Hiroshima
Jarek Szczęsny:

Ścieżka dźwiękowa dla ery atomowej.

Múm – Yesterday Was Dramatic – Today Is OK
Paweł Gzyl:

Klasyk emotroniki.

Hildur Guðnadóttir – Chernobyl (OST)
Jarek Szczęsny:

Wyobrazić sobie niewyobrażalne.

Pruski – Black Birds
Jarek Szczęsny:

Wyszlifowany onyks.

Jaromir Kamiński, Rafał Warszawski, Palms Palms, Break Janek
Ania Pietrzak:

Beats & breaks idealne na koniec wakacji…Biedopad nie tylko jesienią!

Kolejne edycje wrocławskiego mini-festiwalu organizowanego przez oficynę BDTA oraz klubogalerię Neon Side odbędą się 22 lutego, 3 marca oraz 8 kwietnia. Wystąpią m.in. Stephen Paul Taylor, Wacław Zimpel, Kuba Ziołek i Czarny Latawiec.

Gwiazdą najbliższej odsłony imprezy będzie Stephen Paul Taylor, określany mianem jednoosobowej, synthpopowej orkiestry. Artysta zagra w ramach zaplanowanej na siedem koncertów trasy Poland Tour 2016 promującej kasetową reedycję jego ostatniego albumu People Tonight (przygotowaną przez BDTA). Występ w Neonach (podobnie jak pozostałe) zostanie zarejestrowany i wydany na płytach CD-R w limitowanym nakładzie 15 sztuk (o ile, jak piszą organizatorzy, na przeszkodzie nie staną żadne problemy techniczne). Na zachętę:

22 lutego, Neon Side (ul. Ruska 46c, Wrocław), początek: 20:00

3 marca neonową sceną zawładną Wacław Zimpel i Kuba Ziołek. Jako pierwszy zaprezentuje się Zimpel. Klarnecista, improwizator, minimalista, znany m.in. z zespołów Hera, Irchaa i Saagara przedstawi materiał ze swojej dopiero co wydanej solowej płyty zatytułowanej Lines. Następnie przed publicznością pojawi się Kuba Ziołek, twórca projektu Stara Rzeka oraz laureat Paszportu POLITYKI za rok 2015 w kategorii Muzyka Popularna.
W finale wieczoru Panowie zagrają razem. 
Wrocławski występ muzyków stanowi część ich wspólnej trasy obejmującej również Bydgoszcz, Sopot, Zieloną Górę i Poznań.

Wacław Zimpel – Lines:

Stara Rzeka – Zamknęły się oczy ziemi:

3 marca, Neon Side (ul. Ruska 46c, Wrocław), początek: 20:00

Kwietniowy Biedopad upłynie pod znakiem konfrontacji doświadczenia z młodą energią. Scenę podzielą między siebie weterani tj. Bartek Kujawski i Czarny Latawiec oraz debiutujący przed publicznością Mazut i Emma Zunz.

Bartek Kujawski vel 8rolek – w tzw. branży już od ponad 15 lat, nagrywał płyty dla takich wytwórni jak Mik.Musik, BDTA, Sangoplasmo, CockRockDisco, Warsztat8r i Raban. Występował na wielu festiwalach zarówno w kraju, jak i za granicą, w tym min. na: Club Transmediale, Wien Modern oraz Unsound. W styczniu ukazał się jego kolejny album zatytułowany A kto słaby, niech jada jarzyny:

Czarny Latawiec – dj i producent, kurator Canti Illuminati Festival i Sceny Dźwiękowej Przeglądu Sztuki Survival. Swoją muzykę prezentował na żywo podczas takich festiwali jak: Unsound, Tauron Nowa Muzyka oraz Energia Dźwięku. W kwietniu odbędzie się premiera jego najnowszej płyty (nagranej dla BDTA).

MAZUT – czyli “dużo kolorowych efektów, zabawkowy klawisz, laptop, stare radioodbiorniki, dyktafony, znalezione w śmieciach magnetofonowe taśmy, sample z kaset motywacyjnych i starych kaset wideo, mikrofon unitra, syntezatory, automat perkusyjny, kasetowy czteroślad, obskurna piwnica w centrum miasta”.

Emma Zunz – jednoosobowy, wrocławski projekt, którego twórczość stanowi wypadkową melodyjnej elektroniki, industrialnego feelingu i nietanecznego techno. Koncert będzie promował debiutancki materiał Emmy, który – jak niesie wieść gminna – już niebawem ukaże się na srebrnym krążku (oczywiście za sprawą BDTA).


8 kwietnia, Neon Side (ul. Ruska 46c, Wrocław), początek: 21:00

 

Dołącz do ponad 10 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.