Wpisz i kliknij enter

Adventice – Weeding EP

Korzenny house po raz czwarty.

Synergia tego duetu była skazana na sukces. Obecny na scenie od ponad dwóch dekad Dj Deep oraz coraz śmielej poczyniający sobie producent Roman Poncet, pokazali jak Francuzi rozumieją głęboko osadzony house i techno. Tłocznia Tresor Records zajęła się promocją pierwszych trzech serii, a po ich pozytywnym przyjęciu, zadecydowano o dalszym wydawnictwie w Deeply Rooted. Co zatem tutaj mamy?

„Chop Chop” otwiera dynamicznie pulsująca stopa oraz fikuśny i techniczny funk. Perkusyjne talerze zostały przetasowane z lekko przytłumionym i rozciągniętym voicem. To zapis ostatnich chwil lotu dreamlinera, który rozbił się u brzegu tej tajemniczej wyspy. Rozbryzgujące się o taflę wody werble, idealnie obrazują rozrzucone na dużej powierzchni fragmenty samolotu. Dziesięciu pasażerów, którzy przeżyli tę katastrofę musi podejmować kolejne decyzje, gdyż zza zielonej ściany lasu usłyszeli ostrzegawczo brzmiący sygnał. Zwielokrotnione uderzenia w bębny ukazały grupę przyczajonych tubylców o zdecydowanie niepokojowych zamiarach.

https://soundcloud.com/mixmaggermany/premiere-adventice-dow

Z tribalowym przytupem wchodzimy w drugi kawałek „Dow”, gdzie jesteśmy świadkami schwytania rozbitków. Totemiczny rytm wciąga tutejszych mieszkańców w obłąkańczy taniec dookoła tych nieszczęśników. Uderzany w tempo snare trzyma szamański spektakl w granicach jamowego house’u, a przeciągnięte przez filtr echa i delay’a syntezatorowe smugi unoszą się nad centralnie rozpalonym ogniskiem.

Stronę „B” rozpoczyna „She Did The Weeding” z miarowo wybijaną stopą oraz delikatnymi wtrąceniami głębokich akrodów. Kiedy sytuacja wydawała się beznadziejna, stała się rzecz niezwyczajna. Niebo spowiły mamucie chmury, z których po chwili wystrzeliła hi-hatowa ulewa. Charakterystyczny werbel stał się tutaj imitacją detonowanych co chwilę błyskawic. Tańczący tubylcy zamarli w bezruchu, a prowadzący ceremonią szaman obwieścił iż najprawdopodobniej zdenerwowano bogów. Związanych rozbitków uwolniono i przeniesiono w bezpieczne miejsce. Przy akompaniamencie wietrznych padów odbyła się narada starszyzny, która zadecydowała o pomocy dla bezradnych ludzi.

„She Pulled Up The Weeds” jest zapisem podróży na pospiesznie zmontowanym katamaranie. Słyszymy kontynuację rozwiniętych partii klawiszy oraz wyraźnie wzmocniony bas. Można się tutaj doszukiwać subtelnych wtrąceń dubowej estetyki, aczkolwiek to dalej mariaż kwaśnego house’u z intensywnym prądem techno. Po kilkudniowej podróży nasi bohaterowie zostali odnalezieni przez płynący tamtędy kontenerowiec. Wśród ogólnego gwaru perkusyjnych przeszkadzajek, cała ekipa została załadowana na pokład stalowego kolosa.

Deeply Rooted | 06-06-2016

deeplyrooted.bandcamp.com

FP Dj Deep na Facebooku

FP Roman Poncet na Facebooku

FP Adventice na Facebooku

 

 

 

 

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy