Wpisz i kliknij enter

Marzec na Szpitalnej 1

W nadchodzącym miesiącu Szpitalna 1 nada bieg swoim dwóm autorskim cyklom

Pierwszym z nich będzie „Fresh Start”, mający na celu przedstawienie szerszej publiczności talentów wyłonionych w ramach wydarzeń Open Decks. Usłyszymy tam tych całkiem nieznanych adeptów sztuki didżejskiej, których selekcja i talent do miksowania nie mogły dłużej trwać w ukryciu. Drugi z cyklów to „Szpitalna Presents”, kolejny po „Working Class Hero”, gdzie klub prezentować będzie już bardziej znanych i cenionych artystów. Pierwszym gościem cyklu będzie pochodząca z Rumunii Borusiade, wydająca w oficynie Cómeme, odpowiedzialnym za wydawnictwa m.in. Leny Willikens. Jej sety aktualnie łączą śmiałe dźwięki oscylujące wokół mrocznego disco, minimal wave czy też surowego house z dynamicznymi acidowymi wstawkami.

Po raz kolejny na Szpitalną zawita „Robot Fanatico”, impreza za którą stoi znany z kolektywu Radar i zamiłowania do italo disco Kinzo Chrome. Tym razem gościć on będzie Davida Vunka czerpiącego w swojej muzyce inspiracje z takich gatunków jak italo disco oraz acid house. Obok niego zagra Hysteric, wyśmienity dj i jeden z największych na świecie kolekcjonerów płyt winylowych z muzyką disco. Będzie też nie lada gratka dla fanów techno – na zaproszenie Techno Techyes do Krakowa przyjedzie Uakoz, włoski producent pompującego techno oraz autor unikatowych linii basowych.

Najważniejsze klubowe wydarzenie marca w Krakowie odbędzie się w przedostatni weekend miesiąca właśnie na Szpitalnej 1. Okrągłą rocznicę działalności obchodzić będzie kultowy cykl Radar, który na swoje urodziny zaprosił creme de la creme światowej niezależnej sceny elektronicznej. W labiryntach klubu usłyszymy wtedy Rona Morelliego, założyciela kultowej nowojorskiej wytwórni L.I.E.S. oraz Lee Gamble, bezkompromisowego poszukiwacza nowych brzmień, który dwa lata temu założył własny label – UIQ. Panowie zagrają back to back, czyli ramię w ramię, a wieść niesie, że może być to ostatnie takie spotkanie gigantów przed sporą przerwą. Oprócz tego na Szpitalną zawitają w marcu Brutaż, Szum, którego gościem będzie Edmundy, kolejna edycja SPORTu goszcząca dMIT.RY z Neo Violence oraz Nashton Records Party, gdzie główną gwiazdą będzie WarinD.

Klub Szpitalna 1 prowadzi też czwartkowy cykl koncertowy, skupiając się na promowaniu młodych talentów polskiej sceny. W marcu usłyszymy zatem Ralpha Kamińskiego, tworzącego autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Na koncercie w Krakowie wystąpi wraz z zespołem My Best Band in the World. Buslav, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów wystąpi w pełnym składzie koncertowym. Natomiast swój najnowszy album zaprezentuje wschodząca gwiazda muzyki elektro – Pola Rise. Kolejne ogłoszenia już niebawem. Jest na co czekać!

Bilety na wszystkie wydarzenia nabyć można przez platformę Going. lub w dniu wydarzenia na bramce. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom Szpitalna 1 od marca wprowadza miesięczny karnet klubowy, obejmujący wszystkie weekendowe wydarzenia. Do nabycia także przez platformę Going.

 

Tekst: Szpitalna 1Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy