Fumiya Tanaka – Right Moment
Paweł Gzyl:

Spójna całość zbudowana z kontrastowych elementów.

Król – Nieumiarkowania
Jarek Szczęsny:

Nie chce nam mówić niczego wprost.

Burial – Tunes 2011-2019
Jarek Szczęsny:

Brama do innej rzeczywistości.

Zaumne – Contact
Jarek Szczęsny:

Niezwykła bliskość.

Various Artists – Consortium Vol. 1
Paweł Gzyl:

Z Albanii do Detroit.

ARRM – II
Jarek Szczęsny:

Dzieło spokoju.

Floating Points – Crush
Jarek Szczęsny:

Stare w służbie nowoczesności.

Stefan Goldmann – Veiki
Paweł Gzyl:

Najbardziej taneczny materiał niemieckiego producenta.

True – Made Of Glass
Łukasz Komła:

Pod rękę ze smutkiem i tańczmy!

Akwizgram – Nü romantik
Jarek Szczęsny:

Próg do przeskoczenia jest niewielki.

Claro Intelecto – In Vitro – Volume 1 & 2
Paweł Gzyl:

Piękna, ale niemodna muzyka.

Paweł Doskocz / Vasco Trilla – Hajstra
Jarek Szczęsny:

Nieprawidłowości w działaniu zmysłów.

Stenny – Upsurge
Paweł Gzyl:

Połamane rytmy zanurzone w ambiencie.

Justyna Steczkowska – Maria Magdalena. All Is One
Przemysław Solski:

Wędrówka duszy.Marzec na Szpitalnej 1

W nadchodzącym miesiącu Szpitalna 1 nada bieg swoim dwóm autorskim cyklom

Pierwszym z nich będzie „Fresh Start”, mający na celu przedstawienie szerszej publiczności talentów wyłonionych w ramach wydarzeń Open Decks. Usłyszymy tam tych całkiem nieznanych adeptów sztuki didżejskiej, których selekcja i talent do miksowania nie mogły dłużej trwać w ukryciu. Drugi z cyklów to „Szpitalna Presents”, kolejny po „Working Class Hero”, gdzie klub prezentować będzie już bardziej znanych i cenionych artystów. Pierwszym gościem cyklu będzie pochodząca z Rumunii Borusiade, wydająca w oficynie Cómeme, odpowiedzialnym za wydawnictwa m.in. Leny Willikens. Jej sety aktualnie łączą śmiałe dźwięki oscylujące wokół mrocznego disco, minimal wave czy też surowego house z dynamicznymi acidowymi wstawkami.

Po raz kolejny na Szpitalną zawita „Robot Fanatico”, impreza za którą stoi znany z kolektywu Radar i zamiłowania do italo disco Kinzo Chrome. Tym razem gościć on będzie Davida Vunka czerpiącego w swojej muzyce inspiracje z takich gatunków jak italo disco oraz acid house. Obok niego zagra Hysteric, wyśmienity dj i jeden z największych na świecie kolekcjonerów płyt winylowych z muzyką disco. Będzie też nie lada gratka dla fanów techno – na zaproszenie Techno Techyes do Krakowa przyjedzie Uakoz, włoski producent pompującego techno oraz autor unikatowych linii basowych.

Najważniejsze klubowe wydarzenie marca w Krakowie odbędzie się w przedostatni weekend miesiąca właśnie na Szpitalnej 1. Okrągłą rocznicę działalności obchodzić będzie kultowy cykl Radar, który na swoje urodziny zaprosił creme de la creme światowej niezależnej sceny elektronicznej. W labiryntach klubu usłyszymy wtedy Rona Morelliego, założyciela kultowej nowojorskiej wytwórni L.I.E.S. oraz Lee Gamble, bezkompromisowego poszukiwacza nowych brzmień, który dwa lata temu założył własny label – UIQ. Panowie zagrają back to back, czyli ramię w ramię, a wieść niesie, że może być to ostatnie takie spotkanie gigantów przed sporą przerwą. Oprócz tego na Szpitalną zawitają w marcu Brutaż, Szum, którego gościem będzie Edmundy, kolejna edycja SPORTu goszcząca dMIT.RY z Neo Violence oraz Nashton Records Party, gdzie główną gwiazdą będzie WarinD.

Klub Szpitalna 1 prowadzi też czwartkowy cykl koncertowy, skupiając się na promowaniu młodych talentów polskiej sceny. W marcu usłyszymy zatem Ralpha Kamińskiego, tworzącego autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Na koncercie w Krakowie wystąpi wraz z zespołem My Best Band in the World. Buslav, multiinstrumentalista, kompozytor i twórca tekstów wystąpi w pełnym składzie koncertowym. Natomiast swój najnowszy album zaprezentuje wschodząca gwiazda muzyki elektro – Pola Rise. Kolejne ogłoszenia już niebawem. Jest na co czekać!

Bilety na wszystkie wydarzenia nabyć można przez platformę Going. lub w dniu wydarzenia na bramce. Wychodząc naprzeciw Waszym potrzebom Szpitalna 1 od marca wprowadza miesięczny karnet klubowy, obejmujący wszystkie weekendowe wydarzenia. Do nabycia także przez platformę Going.

 

Tekst: Szpitalna 1

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.