Wpisz i kliknij enter

The Necks w Małopolskim Ogrodzie Sztuki + konkurs

Legendarne australijskie trio The Necks kolejnym wykonawcą koncertowego cyklu Something Must Break. Ceniony przez fanów jazzu i rocka zespół wystąpi na scenie MOS 22 marca.

W skład The Necks wchodzą pianista i organista Chris Abrahams, perkusista Tony Buck oraz basista Lloyd Swanton. Zespół założyli w 1987 roku, mając na koncie bardzo różnorodne doświadczenia muzyczne (od bluesa do popu). Równie bogata i nieprzewidywalna okazała się twórczość tria. Klasyfikowana przez krytyków jako eksperymentalny jazz,  rockowa awangarda, a nawet muzyka współczesna (porównania do Phillipa Glassa i LaMonte Younga). Siłą The Necks do dzisiaj pozostają jednak występy na żywo. Nieprzewidywalne, oparte na zespołowej improwizacji, zawsze uwzględniające specyfikę i akustykę danego miejsca. Taki będzie również krakowski koncert zespołu. Jak przyznają muzycy, wychodząc na scenę, nie myślą o tym, co i w jaki sposób będą grali. Zabierają siebie i fanów w dźwiękową podróż, która może zdarzyć się tylko w tym konkretnym czasie i miejscu.

Na początku 2017 roku wydali swój kolejny studyjny album, tym razem pod tytułem „Unfold” (recenzja). Największe trio na świecie – pisał o nich Geoff Dyer z „New York Timesa”. Podobnych komplementów nie szczędzą The Necks inni dziennikarze, ale też muzycy. Karl Hyde, wokalista Underworld, określił wspólny występ z triem mianem jednego z najważniejszych w swojej całej karierze. Na przestrzeni trzech dekad działalności, The Necks współpracowali m.in. Brianem Eno, Ilanem Volkovem i Swans.

Perkusję Tony’ego Bucka można usłyszeć także na tegorocznej płycie Hailu Mergii „Lala Belu” (recenzja).

Zespół wystąpi na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki 22 marca 2018 roku. Koncert  stanowi część europejskiego tournee, którym trio świętuje 30-lecie działalności. To zarazem czwarte wydarzenie projektu Something Must Break, którego kuratorem jest Artur Rojek. Do tej pory na scenie MOS wystąpili Priests, Mount Eerie i Cities Aviv.

Bilety na The Necks można kupić pod tym adresem: www.slowacki.krakow.pl/Rezerwacja

 

Konkurs: 

Do rozdania mamy po 2 podwójne wejściówki. Piszcie na adres: lukasz.komla@nowamuzyka.pl – podając w temacie wiadomości nazwę zespołu, a w treści swoje imię i nazwisko. Kto pierwszy, ten lepszy! Czekam na Wasze zgłoszenia do soboty (17 marzec), do godz. 20.00. Powodzenia!

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy