Pablo Mateo – Weird Reflections Beyond The Sky
Paweł Gzyl:

Techno do tańca.

Danny Brown – uknowhatimsayin¿
Jarek Szczęsny:

Gorączkowe wizje rapera.

9t Antiope – Grimace
Jarek Szczęsny:

Mikrus.

Malin Genie – Anthropomorphic Sympathy
Paweł Gzyl:

Stylowe electro i IDM w duchu lat 90.

Telefon Tel Aviv – Dreams Are Not Enough
Mateusz Piżyński:

Gdy w Tel Avivie zgaśnie światło…

Philipp Gorbachev – Kolokol
Paweł Gzyl:

Prawosławie i elektronika.

BNNT is Jerusalem in My Heart – Multiversion #4
Jarek Szczęsny:

Część czwarta.

rRoxymore – Face To Phase
Paweł Gzyl:

Introwertyczne bity.

The Big YES! – The Big YES!
Łukasz Komła:

Free jazzowy wybuch!

HTRK – Venus In Leo
Maciej Kaczmarski:

Miłość w czasach zarazy.

Matthias Schaffhauser – Hedonism, What Else
Paweł Gzyl:

Muzyka jako przyjemność.

Manu Delago – Circadian
Jarek Szczęsny:

Cykle snu.

Various Artists – Total 19
Paweł Gzyl:

Witamy jesień z Kompaktem.

Alessandro Cortini – Volume Massimo
Jarek Szczęsny:

Wyłapywanie wadliwych elementów.Up To Date Festival 2019 – finałowe ogłoszenie artystów (+KONKURS)

Już za niecały miesiąc startuje jubileuszowa, 10. edycja festiwalu Up to Date. Pierwsze ogłoszenia artystów, którzy między 5. a 8. września wystąpią w Białymstoku, na naszych łamach szczegółowo przedstawił Łukasz Komła w swojej zapowiedzi UTDF 2019 [link]. Kilka dni temu organizatorzy zaprezentowali finałowe ogłoszenie tegorocznej edycji. Sprawdźcie, kto dołączył do line-upu kultowego podlaskiego festiwalu!

W ramach Centralnego Salonu Ambientu obok dotychczas ogłoszonych artystów wystąpią także:

Kevin Richard Martin, znany z tria King Midas Sound, który zaprezentuje na żywo swój nowy projekt Sirens. Projekt ten powstał w wyniku doświadczenia przez Martina osobistej traumy, związanej z powikłaniami, które dotknęły jego i najbliższych po narodzinach jego dziecka. Bezradność, olbrzymi lęk i stres, które towarzyszyły mu ówcześnie, stały się punktem wyjścia dla stworzenia Sirens, który może być jednym z najbardziej wzruszających i zarazem przejmujących muzycznych momentów tegorocznej edycji UTD.

Akira Rabelais – amerykański producent, kompozytor i poeta zagra w Białymstoku na żywo materiał z tegorocznego albumu „CXVI”, który stanowi swoiste podsumowanie dwudziestu lat aktywności artystycznej Rabelaisa, podczas których pracował m.in. z Björk, Benem Frostem, Haroldem Buddem, Biosphere czy Kasselem Jaegerem.

Isorinne – po raz pierwszy w Polsce wystąpi Michel Isorinne, jeden z najbardziej znanych i oryginalnych twórców skandynawskiej sceny elektronicznej, na której tworzy melancholijną, rzecz jasna chłodną, a przy tym bardzo minimalistyczną wersję ambientu.

W Białymstoku wystąpi także Kelly Moran, amerykańska kompozytorka, producentka i multiinstrumentalistka, tworząca na stałe w Nowym Jorku, znana z łączenia rożnych stylistyk, często wydających się dość odległymi, od klasyki, przez elektronikę aż do jazzu czy nawet metalu (!). Do tego dźwięki preparowanego fortepianu i zjawiskowe przeżycia są gwarantowane.

Scena Beats. uzupełniona została m.in. o występ dBridge, legendy sceny drum & bass i jednego z najbardziej oryginalnych i odważnych twórców tego nurtu, Konx-om-Pax czyli Toma Scholefielda, pochodzącego z Glasgow reprezentanta berlińskiego stylu techno, który w ramach audiowizualnego show zaprezentuje materiał ze swojej ostatniej płyty „Ways of Seeing” (2019), a także: Pessimist, Daniel Drumz & Mr. Krime z projektem „Music For Night People”, Jan Rapowanie i tajemniczy DJ Czarek.

Na scenie Pozdro Techno. zaprezentują się także DeFekt czyli Matthew Flanagan, który na żywo, przy użyciu instrumentów analogowych, zagra charakterystyczną dla siebie mieszankę electro i techno, Sleeparchive (Roger Semsroth) oraz zapowiadający się niezwykle ciekawie, a przy tym pierwszy w historii wspólny występ na żywo jednych z najbardziej znanych i intrygujących artystów na szwedzkiej scenie techno – Anthony’ego Linella i Acronyma.

Bogato powiększył się także line-up Czwartej Sceny Czwórki, na której zagrają: duet producentów i DJ-ów hip-hopowych Falcon1 & Kebs, którzy na żywo zagrają swój tegoroczny „Elementarz”, czyli samplowaną historię polskiego hip-hopu, którym urzekli słuchaczy i krytyków, znany z Synów Robert Piernikowski, który tym razem wystąpi w Białymstoku solo, funkowy polski band P. Unity (polecamy fanom George’a Clintona!), krakowski kolektyw Czeluść, Komitet Obrony Disco czyli duet Dj-ski tworzony przez Kovvalsky’ego & Pitti Schmitti, oraz zjawiskowy raper Koza, którego nietypowe podejście do hip-hopu, a przede wszystkim nieszablonowy sposób rapowania, sprawiają, że jego występy pamięta się na długo.

Dodatkowo ogłoszenie dotyczy także Koncertu Zamknięcia , podczas którego wystąpi na żywo także Richard Devine, który zaprezentuje materiał ze swojego ostatniego albumu „Sort\Lave”.

To jednak nie wszystko – organizatorzy niebawem ujawnią także kilka dodatkowych ogłoszeń oraz informacje odnośnie oficjalnego afterparty! Szczegóły wkrótce.

!!! KONKURS !!!

Jako partner medialny Up To Date mamy dla Was karnety na część festiwalu, która odbędzie się na Stadionie w Białymstoku. Co trzeba zrobić, żeby je wygrać? No cóż, jak przystało na jubileuszową 10. edycję imprezy, zadanie nie będzie takie łatwe, ale na pewno przyjemne. Zadaniem jest napisać krótki (maksymalnie 500 znaków) tekst wspomnieniowy, odzwierciedlający wasze najlepsze wspomnienie z jednej z dziewięciu poprzednich edycji festiwalu! Jeśli dysponujecie zdjęciem, naturalnie zachęcamy, by także dołączyć je do tekstu.

Trzy najciekawsze naszym zdaniem relacje nagrodzimy pojedynczymi karnetami na Stadion oraz opublikujemy na naszych łamach. Z waszymi tekstami zapozna się „komisja” w składzie: Łukasz Komła, Maciej Kaczmarski i pisząca ten tekst Ania Pietrzak.

Na wasze zgłoszenia czekamy przez najbliższy tydzień, do 18 sierpnia. Swoje teksty i ew. zdjęcia ślijcie na adres: aniapietrzak@nowamuzyka.pl
UWAGA: teksty przesyłajcie w odrębnych plikach tekstowych (jako załącznik do maila), a w mailu podajcie swoje pełne imię i nazwisko. POWODZENIA!

***

Przydatne linki i informacje:

Oficjalna strona internetowa Up To Date Festival

Profil Up To Date Festival na Facebooku

Szczegóły wydarzenia na Facebooku

BILETY:
Going.
Biletomat
Empik
Festicket

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze