Wpisz i kliknij enter

Korzeniecka, Rucki – 2 x perkusja

Nieoczekiwany splot pałeczek i bębnów.

To miało być święto muzyki, przynajmniej tak to sobie tłumaczyłem. 1 maja 2020 roku serwis Bandcamp ponownie zrezygnował ze swojej marży i przeznaczył wszystkie kwoty ze sprzedaży na rzecz artystów. Niestety dzień wcześniej huknęła wieść o śmierci Tony`ego Allena. Niespodziewana jak każde znaczące odejście ze świata muzyki, ale również z tego powodu, że podejrzewałem go o nieśmiertelność. To brutalne przypomnienie o tym, że jednak był człowiekiem sprawiło, że pierwszym moim zakupem w dniu 1 maja był album dwójki perkusistów.

Dominika Korzeniecka i Paweł Rucki, o nich właśnie mowa, spotkali się po raz pierwszy w gdańskim, artystycznym miejscu spotkań zwanym Minus Jeden. Idea jest czytelna i prosta. Oddać przestrzeń artystom i czekać co z tego wyjdzie. Efekt takiego podejścia można wysłuchać na wydanej płycie „2 x perkusja”. Jest to zapis koncertu, który miał miejsce 8.12.2019 roku. Data jest ważna z dość nieoczywistego powodu.

Na samym początku słyszymy kaszel. Sporo kaszlu. A, co jest powszechnie wiadome, kaszel dziś nie brzmi już tak, jak kaszel dawniej. Będąc całkowicie szczerym napiszę, że i we mnie zasiał paranoiczny niepokój. Na szczęście szybko minął, gdyż perkusiści zaczęli grać, a konkretniej improwizować. Słucha się tej improwizacji z niemożliwą do przezwyciężenia chęcią opuszczenia domu i posadzenia swojej tylnej części ciała na widowni jakiegoś koncertu.

Odpowiedzialny za realizację nagrania Marcin Dymiter zapewnił nam możliwość słuchania niejednorodnego transu, w który stopniowo, ale nieregularnie pod względem rytmiki, wciągają nas twórcy. Sporo w tym energii i dość mało krzykliwych popisów. Są chwile lekkich wahnięć, ale w sumie oboje zazębiają się. Lubiących poeksperymentować chciałbym bardzo serdecznie namówić do wsłuchania się w nieoczekiwany splot pałeczek i bębnów. Warto.

Minus Jeden | 2020
Bandcamp
FBJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – Avtomat

W naszym cyklu mikrowywiadów gościmy prawdziwego „człowieka orkiestrę”.