Wpisz i kliknij enter

Avant Art Festival 2022

3 miasta, 15 lokalizacji, 12 dni oraz 50 projektów sceny niezależnej.

Avant Art Festival 2022

  • 15. edycja WROCŁAW (20-25.09)
  • 6. edycja WARSZAWA (27.09-01.10)
  • 4. edycja BERLIN (14.10 i 12-13.11)

Avant Art Festival to międzynarodowy festiwal znany polskiej publiczności od 15 lat, kojarzony głównie z prezentacją międzynarodowej muzycznej sceny awangardowej, noise i eksperymentalnej elektroniki. Od sześciu lat festiwal ma swoją edycję również w Warszawie, a od 4 lat w Berlinie, co daje mu pozycję jednego z najciekawszych i najbardziej rozwijających się festiwali muzyki eksperymentalnej w tej części Europy.

Avant Art Festival to nie tylko muzyka – w programie, oprócz koncertów, przegląd filmów dokumentalnych o muzyce, performansy, wystawy oraz warsztaty dla dzieci i profesjonalnych muzyków.

Wśród polskich projektów prezentowanych podczas tegorocznych edycji usłyszymy showcase warszawskiego labelu Enjoy Life, a w nim projekty Anatol, Kakofonium oraz Mlody Kotek i Niemy Dotyk, koncert Julka Ploskiego, Ostrowskiego, a także zespołów Rozwód i Gorycz.

Nie zabraknie artystów sceny hip hopowej – organizatorzy po raz kolejny zaprosili do programu kolektyw Tonfa, do którego dołączą młodzi i bardzo utalentowani producenci Phatrax, Zeten oraz Krenz. W programie również polsko-zagraniczne kooperacje, w tym najnowszy projekt Thomasa Mahmouda i Bartłomieja Kuźniaka oraz spektakl taneczny z muzyką na żywo Macieja Sado i Isadory Tomasi – oba projekty pojawią się podczas berlińskiej edycji festiwalu.

Nie zabraknie selekcji artystów z ulubionych kierunków kuratorów festiwalu. Prosto z Nowego Jorku zawitają do nas zespoły Grid, ZS oraz Deli Girls, z kolei wschodni i południowy Londyn reprezentować będą avantpopowi Coby Sey, Alpha Maid oraz improv jazzowy skład Ill Considered. Podczas festiwalu usłyszymy kilku artystów związanych z kultowym ugandyjskim wydawnictwem Nyege Nyege Tapes, w tym koncert Ecko Bazz,, DJ Scotch Egg oraz Elvin Brandhi. O postindustrialne i noisowe brzmienia w tym roku zadba włosko-australijski zespół Kollaps.

Jednym z wyjątkowych, zdaniem kuratorów, projektów tegorocznego festiwalu będzie koncert Charlemagne Palestine, który zagra z zespołem Time Machine Orchestra, a także przygotowany specjalnie dla festiwalu koncert Mike’a Coopera, Willa Guthrie’go i Mike’a Majkowskiego.

Dzięki staraniom organizatorów do tegorocznej edycji festiwalu zostały włączone działania realizowane przez fundację Avant Art w ramach międzynarodowego projektu pod nazwą:  In Between Norway & Poland / Culture.

W programie tegorocznej edycji warszawskiej zobaczymy wystawy, warsztaty oraz koncerty w wykonaniu gwiazd współczesnej muzyki improwizowanej i jazzowej, m.in. Matsa Gustafssona, Colina Stetsona, Jérôme Noetingera, Per-Åke Holmlandera czy Hedvig Mollestad Thomassen z towarzyszeniem polskich artystów i artystek, m.in. Maniuchy Bikont, Sylwii Świątkowskej, Teoniki Rożynek, Szymona Wójcika, Kuby Janickiego czy Pawła Romańczuka.
Projekt realizowany jest z funduszy norweskich i EOG: http://inbetween.avantart.pl/

https://avantart.pl/2022/
https://www.facebook.com/AvantArtFestival/

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Irmin Schmidt – dyskografia

29 maja Irmin Schmidt obchodzi 82. urodziny. Przypominamy jego twórczość solową, tym samym zamykając przegląd dokonań członków grupy Can.