Wpisz i kliknij enter

aint about me z nowym nagraniem

W kalejdoskopie fal.

Aint about me kiełkowało od wielu lat w emocjach, wyobraźni, ciele i wyobrażeniach, aż  w końcu nadszedł odpowiedni moment na uwolnienie tego stanu. Nastąpiło to dwa lata temu, kiedy ukazało się pierwsze wydawnictwo tego berlińskiego projektu zatytułowane po prostu „aint about me”. Przedsięwzięcie powstało z inicjatywy Łukasza Polowczyka (spoken word, autor tekstów, poeta, artysta dźwiękowy, nauczyciel, znany też jako Noise in the Key of Life) i Jana Wagnera (muzyk, producent, kompozytor). Wówczas ich materiał zrodził się w towarzystwie innych zaproszonych muzyków, co nie jest już tak oczywiste w stosunku do premierowego nagrania „Kingdom Come” zapowiadającego nową płytę „indigo sine wave” (premia w maju tego roku). „Kingdom Come” brzmi jak przestrzenne rozlewisko, z którego wypełza słowo i elektronika. Pulsacje w kraterze emocji. Fucking progress!

Ten projekt jest platformą eksperymentalną i nie funkcjonuje w obrębie sztywnych ram, dlatego najnowsze kompozycje aint about me tym razem zostały stworzone tylko przez Polowczyka i Wagnera, bez pomocy innych artystów. Tak o procesie opowiada Wagner:

Kiedy słucham tych wszystkich nagrań, czuję się jak we śnie.

Sposób w jaki powstał ten albumu różni się od tego poprzedniego materiału. Łukasz przysłał mi folder pełen syntezatorowych arpeggiów i szkiców, które wcześniej nagrał. Więc większość utworów zaczynała się od czegoś zaczerpniętego z tego folderu. Uwielbiam bezpośredniość w muzyce, dlatego bardzo szybko stworzyłem instynktowne szkice, odpowiadające temu, co zarejestrował Łukasz. Kiedy już miałem wstępny zarys, odsyłałem go Łukaszowi, żeby mógł zacząć nagrywać.

Przestrzeń stała się dla mnie bardzo ważna, nie tylko jako temat, ale naprawdę chciałem uniknąć wszelkiego bałaganu w miksie. Chociaż zależało mi na pewnej szorstkości, chciałem też, aby każdy instrument był słyszalny w pełnej szczegółowości. Patrząc wstecz, to była piękna podróż!

Jan Wagner
Jan Wagner, fot. mat. prasowe

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy