Wpisz i kliknij enter

15 Lat Mannequin Records

Noc z Marcelem Dettmanem i nie tylko.

Mannequin Records – label założony we Włoszech, z siedzibą w Berlinie organizuje w Warszawie na swoje 15-lecie specjalną imprezę, której headlinerami będą MARCEL DETTMANN i sam szef wytwórni, ALESSANDRO ADRIANI.

Wydarzenie jest częścią światowej trasy jubileuszowej 15-lecia Mannequin Records, która obejmuje Pragę Centrum, a także berliński Tresor i Atonal, nowojorski BNCC, La Station w Paryżu, undergroundowy klub Khidi w Tbilisi, Control w Bukareszcie i niderlandzki Amsterdam Dance Event.

Obu muzycznych bohaterów w zasadzie nie trzeba przedstawiać polskiej publiczności. Wyjątkowe ścieżki, które wybrali dla swoich karier, przetną się 9-go grudnia w stołecznej Pradze Centrum. Legenda berlińskiego Berghain – Marcel Dettmann dość długo nie grał w stolicy Polski i grudniowy występ jest bardzo oczekiwany! Fani Dettmanna z pewnością znają już jego najnowszy album, wydany niedawno przez Dekmantel Records, nawiązujący do jednej z pierwszych kompilacji Selectors, która została wydana przez wytwórnię 10 lat temu. Kuratorowana przez Dettmanna, odsłaniała muzyczne korzenie przyszłej supergwiazdy, czyli gatunki takie jak new wave, post-punk, industrial i EBM.

Alessandro Adriani – mieszkający w Berlinie Włoch idzie w muzycznych poszukiwaniach dalej niż przeciętny płytowy digger – w poszukiwaniu informacji o dźwiękach, stylach,
artystach i wytwórniach płytowych, spędza zwykle niezliczone godziny na odkrywaniu historii stojących za muzyką, którą kocha.

Jako producent, Adriani naturalnie czerpie z własnych inspiracji muzycznych, a jego tracki odzwierciedlają jego… miłość do sprzętu elektronicznego. Adriani zbudował swą reputację i szacunek na scenie dzięki wydawnictwom dla tak znanych wytwórni jak L.I.E.S., Stroboscopic Artefacts, Jealous God, Pinkman i oczywiście Mannequin Records.

Do headlinerów imprezy dołączą również: Elena Sizova, stała bywalczyni warszawskiego życia nocnego (Radio Rituel, Jasna1) oraz Tasha Safari, wschodząca DJ-ka i producentka techno urodzona w Azerbejdżanie, obecnie robiąca furorę w Berlinie.

LINK DO ZAKUPU BILETÓW »
WYDARZENIE NA FB »

 

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy