Wpisz i kliknij enter

Aes Dana – Memory Shell


Koniec roku 2004 przynosi nam przynajmniej jedną bardzo udaną premierę. Mowa o albumie „Memory Shell” autorstwa Aes Dana. To projekt, za którym ukrywa się Vincent Villuis – Francuz znany w środowisku downtempo/trance. Villuis zapracował na uznanie wydaną w 2002 roku płytą „Season 5”, rok później wydał limitowany krążek „Aftermath”. W tym roku przyszła kolej na trzecie duże wydawnictwo – „Memory Shell” to jedna z najciekawszych płyt w katalogu francuskiej wytwórni Ultimate.
Przede wszystkim – wreszcie płyta, której poświęcić można więcej czasu niż marne 40 minut [średni czas trwania dzisiejszych płyt]. „Memory Shell” to ponad 70 minut bardzo zajmującej muzyki – mimo dość sporej długości możemy być pewni, że słuchając tego albumu nie będziemy się nudzić. Vincet Villuis przygotował ten krążek z niezwykłą precyzją i wyczuciem – brzmienia zawarte na płycie są przemyślane, wyważone, dopracowane, tworzą bardzo wysublimowaną całość. Delikatna, głęboka elektronika, ambientowe pasaże, spokojne rytmy, momentami transujący bas – Villuis czerpie inspiracje z całego ambientowego dorobku – jest tutaj odwołanie do prac artystów związanych z wytwórnią Recycle or Die [przypomina się znakomity album „Archaic Modulation” Steviego Be Zet], do wczesnych prac Biosphere, Sounds From The Ground czy Solitaire. W kawałkach „Haze” i „Shouting Valley” pojawiają się również wokalizy nadające całości dość egzotyczny, itrygujący klimat. Każdy kolejny utwór zwraca na siebie uwagę – bądź to jakimś ciekawym brzmieniem, bądź mrocznym klimatem, innym razem po prostu szybszym, transowym rytmem. Jest więc bardzo ciekawie, do samego końca.
Dość rzadko pojawiają się albumy, które bardzo udanie czerpią z dorobku rytmicznego ambientu lat 90. „Memory Shell” jest na pewno takim krążkiem – Vinvent Villuis z dość znanych nam elementów i rozwiązań potrafił stworzyć całość, która brzmi dobrze i świeżo, do której chce się wracać jeszcze wielokrotnie. Jedna z najciekawszych płyt roku!
2004Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
tomi$
tomi$
19 lat temu

aha, zassalem 3 longi kas product oraz 1 charles de goal – polecam!! cos niesamowitego.

tomi$
tomi$
19 lat temu

dzieki za recenzje.:) potrzebna byla.:)

Polecamy