Wpisz i kliknij enter

iTAL tEK i The Bug w Katowicach!

To już pewne – kolejnymi gwiazdami Tauron Festiwalu Nowa Muzyka w Katowicach będą reprezentanci dwóch pokoleń dubstepu: iTAL tEK i The Bug! Impreza odbędzie się w dniach 28 – 30 sierpnia na terenie byłej Kopalni Katowice. To idealne miejsce na brzmienia, jakie prezentują obaj artyści!

iTAL tEK

W naszej recenzji albumu „Cyclical” Maciek Kaczmarski pisał: ukrywający się pod cokolwiek dziwną nazwą Alan Myson pochodzi z Brighton i wydaje się myśleć inaczej niż ci, których wrzuca się do obszernego dubstepowego tygla. W pewnym sensie kroczy szlakiem wydeptanym przez poprzedników (m.in. Boxcutter czy Vexd), jednak operuje własnym, oryginalnym językiem.

Myson szpikuje kompozycje mnogością detali, biegle manipuluje rytmem, zmienia nastroje i lokacje: wprost z zimnego miasta przyszłości przenosi słuchacza na parną londyńską ulicę i dalekowschodnią pustynię, zahaczając po drodze o futurystyczny klub.

Wydany w ubiegłym roku „Cyclical” to obiecujący debiut, który ma niewiele wspólnego z parkietową odmianą dubstepu i zamiast porywać ciało, pochłania umysł. Skondensowana dawka tego, co esencjonalne w nowych brzmieniach i zarazem następna wyjątkowa płyta wydana przez Planet Mu.

The Bug

Kevin Martin, czyli były muzyczny dziennikarz, obecnie człowiek – orkiestra, mający na swym koncie masę wydawnictw i projektów. Jednym z najbardziej znanych muzycznych wcieleń artysty jest własnie The Bug, w którego dźwiękach odnaleźć możemy echa dancehall, dubu, ostatnio również dubstepu.

Jako The Bug Martin nagrywać zaczął w roku 1997, wydając intrygującą, własną wersję soundtracku do filmu „The Conversation” Francisa Forda Coppoli. Potem był doskonale przyjęty, wydany przez label Rephlex album „Pressure” oraz niezliczona ilość singli i Epek. Ostatnim jak dotąd dużym wydawnictwem The Bug jest krążek „London Zoo„, wydany nakładem wytwórni Ninja Tune. Album promowany był singlem „Skeng”:Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
trauman
trauman
12 lat temu

the bug miał grać na festiwalu co jest grane, ale impreza padła. fajnie, że będzie w Katowicach. ciekawe kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia pokoleń 😉

stachman
stachman
12 lat temu

Malemma: kto wie co bys sobie wygldzala, badz wybrzuszala, gdybys juz trafila do tego discogsa:P

raskain
raskain
12 lat temu

w koncu cos na kocyk i odpady 🙂

Robak <3
Robak <3
12 lat temu

W końcu coś do tańca!

mallemma
mallemma
12 lat temu

jak powiem do tego, że ma szeroki nos to już nie żyję 🙂 poza tym fest coraz znamienitszy się zapowiada, na ile gwiazd tego pokroju można jeszcze liczyć? 🙂

blind_librarian
blind_librarian
12 lat temu

o, zaczyna się strefa mroku. byle nie za dużo takich 🙂

bojówka_italteka
bojówka_italteka
12 lat temu

pitejcie od iTAL tEKA !!

to jest nasz ziom, bojówki wypuścimy na adwersarzy !

mallemma
mallemma
12 lat temu

ale nie wygładzam sobie pryszczy na potrzeby discogsa 😛

dexter
dexter
12 lat temu

mallemma, sama jesteś dzieciak

T.a
T.a
12 lat temu

Kevin, Kevin, Kevin! ;]

slozo
slozo
12 lat temu

na stronie festiwalu dopisane jest również Pogodno na 30.08

mallemma
mallemma
12 lat temu

bania, ale dzieciok ten ital tek.

ph
ph
12 lat temu

elegancja francja 🙂

olas
olas
12 lat temu

prawdziwy nius dnia!!!

iaikO
iaikO
12 lat temu

coraz lepiej.

Polecamy