Wpisz i kliknij enter

Debiutancki album Michała Wolskiego

Niedawno polecaliśmy Wam nowy polski netlabel Minicromusic Rec. Teraz namawiamy do odsłuchu pierwszego długogrającego wydawnictwa z tej oficyny, albumu „1 24 am”. Autor albumu to znany w warszawskim środowisku dj i promotor nowych brzmień, współtwórca projektu Funfte Strasse, dziennikarz Radia Kampus. W zeszłym roku wystąpił m.in. na festiwalu Audioriver. „1 24 am” to podsumowanie dotychczasowych muzycznych ścieżek Michała – na krążku dominuje soczyste minimal techno, deep techno i tech house. Podzielony jest na dwie części – Day i Night, które oddają dwojaką naturę codzienności, jak i wyjaśniają w pewnym sensie enigmatyczny tytuł.

„Godzina 1:24 to czas, kiedy zazwyczaj jeszcze nie śpię. Pomysł na tytuł przyszedł wraz z powstaniem ostatniego utworu, właśnie „1 24 am”, nad którym rozpocząłem prace w którąś niedzielę o tej porze. Staram się o to, by tytuły wynikały z potrzeby chwili, nie mówiły nic więcej. „1 24 am” to z jednej strony już noc, z drugiej – wciąż dzień. To bardzo prosta gra słów. Niby nie niesie ze sobą żadnej filozofii, ale rzeczywiście tak jest. Choć klimat płyty jest dość jednolity, chciałem wprowadzić pewien podział, który odda tę grę słów i znaczeń. Mrok, dzień, noc, jasność. Stąd, na przekór, w części Day i Night znajdują się utwory i mroczne, i bardziej pogodne. To tylko słowa… Które kompozycje należą do grupy tych bardziej pogodnych, a które mrocznych, niech każdy określi sam” – podkreśla Wolski.

Materiał jest dostępny za darmo na stronie labelu.

Wkrótce na łamach nowamuzyka.pl recenzja albumu „1 24 am”.







Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
JA
JA
9 lat temu

jacy my?

bojanix
bojanix
9 lat temu

Wolski daje radę! Fajnie, że mamy taką muzę 🙂

Polecamy

3 pytania – Lilli Kane

Lilly Kane, chińska artystka, która dziś wydaje debiutanckie EP w Intruder Alert, odpowiada na nasz tradycyjny zestaw trzech pytań.