Wpisz i kliknij enter

Mix do załadowania – Kiki

Śledźcie uważnie weekendowe wydania nowamuzyka.pl – startujemy z cyklem artykułów, w których nasi redaktorzy będą polecali mixy i podcasty. Dziś DJ z Finlandii, którego pod swoje skrzydła przygarnął Berlin i Ellen Allien. I bardzo dobrze, że tak się stało.

Dzisiejszy mix to pokaz umiejętności Joakima Ijäsa – pochodzącego z Helsinek producenta, który karierę zaczynał na szkolnych dyskotekach, gdzie katował hip-hop, a nawrócenia na techno i house doznał w Berlinie. To tam, od 1993 roku, od  początku studiowania architektury rozpoczął profesjonalną produkcję elektroniki. Jego pierwsze wydawnictwo w 2001 ukazało się w oficynie królowej Berlina – Ellen Allien – BPitch Control. To z nią jest najbardziej związany, tam wydał swoje EPki, single, kompilacje i dwa długogrające albumy, w tym ostatni – rewelacyjne „Kaiku” z 2009 roku.

W  mixie dla Galaktiki, pochodzącym z lipca 2010 roku, Kiki serwuje sporą dawkę imprezowego tech-house’u, sięgając  po utwory klasyków – Richard Davis, DJ Koze – przeplatając je eksperymentalnymi i popowymi brzmieniami od Caribou czy Azari & III.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy