Wpisz i kliknij enter

Nowy album Grzegorza Bojanka

Świetna wiadomość dla fanów twórczości Grzegorza Bojanka! 15 czerwca miała premierę, najnowsza płyta Grzegorza pt. „Remaining Sounds”, która została wydana przez kalifornijski label Dynamophone.

Jak twierdzi sam autor:

„Historia płyty “Remaining Sounds” zaczęła się dość przypadkowo. Podczas pracy nad moim nowym materiałem zacząłem tworzyć utwory, które odbiegały od tego, co już miałem przygotowane, a jednocześnie były dość spójne. Narodził się pomysł gromadzenia ich w oddzielnym folderze, po to by kiedyś do nich wrócić. I tak od października 2010 folder zaczął się zapełniać, do tego stopnia, że zapełnił się już na tyle, by spróbować wybrać utwory nadające się na nowe wydawnictwo”.

„Właściwie cały materiał oparty jest na dźwiękach nagranych gdzieś z otoczenia, bądź zagranych na gitarze. Jest spora ilość dźwięków narzędzi kuchennych i innych domowych urządzeń codziennego użytku. Naprawdę jedynym dźwiękiem, który pochodzi z komputera jest uderzenie “stopy”, które pochodzi bodajże z Rolanda”.

Poniżej dźwięk z urządzenia służącego do przeciskania ziemniaków.
http://soundcloud.com/bojanix/przeciskacz-sound-2

Aby dowiedzieć się więcej o powstawaniu albumu „Remaining Sounds”, kliknij tutaj.

W 2005 roku Grzegorz Bojanek stworzył niezależną oficynę ETALABEL. W wytwórni płyty wydali tacy twórcy jak: An On Bast, RND, Burma Project, Krzysztof Orluk (aka More), Minoo, Bionulor, Noiko. Grzegorz współzałożył projekt ChoP – platformę artystyczną łączącą Polskę i Chiny.

Artysta, który współpracował z wykonawcami z różnych państw m.in. z USA, Kanady czy Chin. Od 2007 roku był też koordynatorem festiwalu Warsaw Electronic Festival. W 2010 roku jego współpraca z niezależnym brytyjskim reżyserem, którym jest Isaac Julien, zaowocowała stworzeniem wraz z Zen Lu ścieżki dźwiękowej do jego filmu „Better Life”, która była prezentowana na 8 Biennale Sztuki Współczesnej w Szanghaju.

W komponowaniu swojej muzyki, używa przeróżnych urządzeń elektronicznych, jak i tradycyjnych instrumentów np. gitary, gdzie ambient miesza się z noisem, field recordingiem i muzyką elektro-akustyczną.

Ważne strony:

http://bojanek.wordpress.com/

http://dynamophone.bandcamp.com/album/remaining-sounds 

http://dynamophone.com/

Tutaj płyta dostępna na CD.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Brando
Brando
11 lat temu

Brzmi jak Fennesz – zajebiste!!!

Brando
Brando
11 lat temu
Reply to  Łukasz Komła

A ja właśnie nie! To muzyka brzmiąca identycznie jak Fennesz! Fajnie jest mieć takiego naszego Fennesza 😀

euwu
euwu
11 lat temu
Reply to  Łukasz Komła

Panie Brando,
Radzilbym posluchac uwaznie albo Fennesza, albo Bojanka bo ktoregos Pan nie posluchal. O ile pewne skojarzenia z Fenneszem sa trafne, to stwierdzenie, ze Bojanek brzmi identycznie jest swiadectwem braku uszu i uwagi. Sluchaj Pan uchem, a nie brzuchem 😛

Brando
Brando
11 lat temu
Reply to  Łukasz Komła

Oczywiście porównuję tu z przymrużeniem oka, bo gdzie Panu Bojankowi do mistrza Fennesza. Mam ten album i jest naprawdę dobry, ale od skojarzeń z Fenneszem się jednak nie da uciec, nawet jakby się słuchało brzuchem 😀

Otton III
Otton III
11 lat temu

Bardzo dobry i spójny materiał! Czekam już na pocztę z płytą:) Warto wspomnieć że oprócz standardowej wersji jest możliwość nabyć specjalnego wydania z kompletem pocztówek owiniętych taśmą magnetofonową!

Polecamy