Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Matias Aguayo

Tym razem prezentujemy Wam muzyczne rekomendacje od samego Matiasa Aguayo, który już w sobotę zagra podczas Tauron Nowa Muzyka.

Czego aktualnie słuchasz?

Znalazłem muzykę wywodzącą się z Angoli z lat 70-tych, która bardzo mnie cieszy. Zwłaszcza jeden z artystów – Elias Dia Kimuezo.

Nad czym obecnie pracujesz?

Właśnie wydałem album zatytułowany „THE VISITOR” i to z nim występuję podczas różnych okazji. Dbam także o label COMEME współprowadzony z moją żoną Avril Ceballos. Jest to absorbująca, złożona praca, która angażuje muzyków z całego świata. Ponadto prowadzimy z żoną Radio COMEME zarządzane zarówno przez nią, jak i naszego kolegę muzyka Alejandro Paz. Kolejnym dużym projektem COMEME jest wydanie LP jednego z naszych współpracowników z miasta Medellin w Kolumbii – Sebastiana Hoyos aka SANO. Myślę, iż jest to wspaniałe nagranie pełne tajemniczych i mrocznych pasaży w undergroundowej muzyce tanecznej. Cieszy mnie możliwość promowania właśnie takiego rodzaju muzyki.

http://www.musicacomeme.com/

Jesteś jednym z najbardziej oczekiwanych artystów zbliżającego się festiwalu Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Czy mógłbyś zdradzić co zamierzasz zaprezentować?

Z niecierpliwością oczekuję, by znowu zagrać na festiwalu, zwłaszcza teraz, gdy przygotowałem moją nową muzyczną odsłonę, która katowickiej publiczności będzie zaprezentowana po raz pierwszy. Zagram z chilijską formacją MOSTRO, składającą się z dwójki braci – Carlosa Reinoso (klawisze) oraz Jimmy’ego Reinoso (perkusja). W Chile bracia grają już od bardzo dawna i są moją ulubioną kapelą stamtąd pochodzącą. Od zawsze myśleliśmy o współpracy na jakiejś płaszczyźnie, co zaowocowało naszym pierwszym wspólnym koncertem w Santiago w listopadzie ubiegłego roku.  Wypadł on wyśmienicie, zatem zdecydowaliśmy się na powtórzenie eksperymentu i organizację małego tournée po Europie. Dotychczas było rewelacyjnie, dlatego show w Katowicach jest dla nas bardzo ważny…

https://www.facebook.com/pages/Matias-Aguayo/17836647687

Wszystko o festiwalu: http://www.festiwalnowamuzyka.plJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy