Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Minoo

Dziś w naszym cyklu 3 pytania gościmy Minoo, czyli muzyka, dja, producenta Pawła Pruskiego.

Minoo od wielu lat w nowoczesny sposób łączy hip hop z elektroniką. Od 2008 roku pojawił się na licznych kompilacjach i wydał szereg płyt, m.in:
„Material Spirit”, „ChoP Vol.3-Improvisio” z chińskim artystą Sin:Nedem, „White Mice” wydane w Asfalt Records czy „All The World” pod szyldem labelu Mad Hop.

Minoo – „Easy”

Czego ostatnio słuchasz?

Musze przyznać, ze coraz bardziej zaczęły mnie interesować dźwięki, które kiedyś były bardziej „wokoło”, niż te do których sam nawiązuje. Tak więc, ostatnio intensywnie słuchałem Wiliama Basinskiego (szczególnie płyta „Nocturnes”) czy Alessandro Cortini. Oprócz tego bardzo często w moim playerze obecny jest Free the Robots – „The Balance”, Scuba – „Update”, Deft – „Voight Kampff”.

William Basinski – „Excerpt”

Alessandro Cortini and Don Buchla performing „Everything Ends Here”

Free the Robots – „The Balance”

Scuba – „Adrenalin”

Deft – „Faded”

Nad czym obecnie pracujesz?
Głównie staram się stopniowo pojawiać na rożnych komplikacjach. Dosłownie kilka dni temu wydana została składanka „Mad13”, gdzie możecie znaleźć mój track – „Dance After Death” w towarzystwie Deadelusa, Ta-ku, Pixelorda, Koaha i wielu innych beatmakerow. Oprócz tego, powoli klaruje się w mojej głowie pomysł na nowy album, który będę chciał pewnie wydać z początkiem przyszłego roku (wytwórnia jest jeszcze otwartą kwestią). W między czasie oczywiście cały czas zajmuję się muzyką, głównie od technicznej strony (mix/mastering).

Minoo – „Dance After Death”

Jaki koncert / set zrobił ostatnio na Tobie największe wrażenie?
Koncertowo – trzymam kciuki za chłopaków z Kamp. Bardzo fajnie prezentują się na żywo – moim zdaniem to super sprawa, ze ktoś w ten sposób prezentuje elektronikę. Z zagranicznych artystów, niezmiennie jestem fanem tego, co na żywo robi Onra. Miałem kilkakrotnie okazję posłuchać na żywo – za każdym razem jest niesamowicie. Odnośnie setu który ostatnio przypadł mi do gustu, myślę, że Julien Mier „An Overgrown Orchestra” powinien bezboleśnie wprowadzić słuchaczy w jesienne klimaty.

Onra – Boiler Room x Red Bull Music Academy Live Show – Mutek festival

Julien Mier – „An Overgrown Orchestra”

W najbliższym czasie Minoo można będzie usłyszeć w:
Krakowie (Alchemia, 20.09)
Poznaniu (Strefa Kultywator, 21.09)
Tarnowie (R11, 26.10)
Wkrótce lista koncertowa nieco się powiększy więc zainteresowanych namawiam do śledzenia Facebook’a Minoo.

Profil na Facebooku »
Słuchaj na Soundcloud »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Cały czas szukam swojego miejsca – rozmowa z Ku Ku

Ku Ku, czyli Adam Skrzypkowski, wydał niedawno album „ESC EP”, który był pretekstem do rozmowy o grach wideo, animacjach, polskiej muzyce elektronicznej, japońskim techno oraz pracach