Wpisz i kliknij enter

Rubber Dots zapowiadają drugi album

Podczas odbywającej się w zeszły weekend konferencji Spring Break Ania Iwanek oraz Stefan Głowacki zaprezentowali przedpremierowo nowe utwory dla wypełnionego po brzegi klubu Meskalina.

Rubber Dots to electro-popowy duet założony w 2010 roku przez Anię Iwanek i Stefana Głowackiego. W ciągu trzech lat istnienia wydali płytę długogrającą (Rubber dots 2011) i dwie EP-ki (LowTek oraz …— 2013). Mieli okazje grać na największych festiwalach w Polsce (Selector, Coke Live), a teraz szykują się do wydania drugiego albumu.

Od czasu wydania swojej ostatniej EP-ki duet zamknął się w studio mocno skupiając uwagę na tworzeniu materiału redefiniującego ich dotychczasową twórczość. Praca zaowocowała ukończeniem spójnego albumu, zawierającego mroczne, niepokojące i nostalgiczne kompozycje. W utworach o strukturze progresywnej udało się zachować klubową energię – dzięki nierównym bitom, przesterom i brudnemu elektronicznemu brzmieniu.

https://soundcloud.com/rubber-dots/backemo

Zespół ucieka od piosenkowego schematu, czego dowodem jest najnowszy singiel – „Backemo”, celowo pozbawiony treści w warstwie tekstowej. Słowa w pozostałych numerach inspirowane są poezją futurystyczną, obrazami manierystycznymi, oraz okresem wielkiej emigracji i historiozoficzną spuścizną hotelu Lambert.

Oficjalna premiera singla w serwisach Beatport, iTunes, Spotify, Deezer oraz WiMP przewidziana jest na 15 maja. Wydawnictwo zostanie uzupełnione o remiksy których autorami są Baash oraz Dreamchach.

Więcej informacji:

www.facebook.com/rubber.dots

www.facebook.com/2wavesmusicJest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy