Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Tiger Stripes

Na nasze 3 pytania odpowiedział tym razem szwedzki Dj i producent.

Naprawdę nazywa się Mikael Nordgren, na co dzień urzęduje w Sztokholmie (Go Bang! Club), można go również rozpoznać pod aliasami 12th Floor i D’Malicious. Od 2004 roku produkuje i remixuje w duchu house/deep house dla takich wytwórni jak King Street, Slip´n`Slide, Southern Fried, Compost , Sonar, Faya Combo, Ibadan czy Positiva.

For english version scroll down.


Tiger Stripes – „Sisters”

Czego ostatnio słuchasz?
Słuchałem ostatnio dużo acid folku z lat 70-tych, pozycji takich jak Bröselmaschine czy Linda Perhacs. Również album Warpaint jest moim ulubionym odkąd się ukazał. Zawsze szukam dobrego house’u i techno, choć oczywiście szukam dobrej muzyki bez względu na gatunek.


Bröselmaschine – „Schmetterling”


Linda Perhacs -„Hey, Who Really Cares?”


Warpaint – „”Disco//Very”-„Keep It Healthy”

Nad czym obecnie pracujesz?
Skończyłem utwór z dziewczyną o imieniu Vanita. Wyjdzie nakładem szwedzkiej wytwórni Studio Barnhus w listopadzie/grudniu. Nie byłem dużo w studiu tego lata. Byłem w trasie i spędzałem czas na plaży z moimi dziećmi, ale teraz czuję się głodny by wrócić do studia i zacząć pracować.

Jaki koncert/set (ostatnio lub w ogóle), zrobił na Tobie największe wrażenie? 
Nie chodzę za często na koncerty. To nie jest mój ulubiony sposób, aby słuchać muzykę. Często nudzi mi się po 20 min. i kieruję się do baru. Ostatni koncert jaki pamiętam to Kraftwerk. Kupiłem właśnie bilety na Warpaint w Sztokholmie, w listopadzie i nie mogę się doczekać. Są świetnymi muzykami. Świetne wokale, gitary i obecnie prawdopodobnie mój/-a ulubiony/-a perkusista/-ka. Jest funky jak diabli.


Kraftwerk, live at Cirkus, Stockholm 2014


Warpaint, Live At Bonnaroo Music & Arts Festival, 15.06.2014

www.facebook.com/tigerstripesmusic
www.soundcloud.com/tiger-stripes

ENGLISH VERSION

What are you listening to lately?
Been listening to a lot of 70’s acid folk stuff like Bröselmaschine and Linda Perhacs lately. Warpaint’s album been a favorite since it came out as well. Always looking for good house and techno of course, but I’m looking for great music no matter what genre.

What are you currently working on?
I finished a track with a girl called Vanita. It’s coming out on Swedish label Studio Barnhus in Nov – Dec. But i have not been in the studio much this summer. I’ve just been touring and hanging out on the beach with my kids. But now i feel hungry to back in the studio and get back to work.

What concert/set (lately or at all), have done the biggest impression on you?
I don’t go to concerts that often. It’s not my favorite way to listen to music. Often i get bored after 20 min and head to the bar. Last concert was Kraftwerk I think but I’ve just bought tickets for Warpaints show here in Stockholm in November and I’m really looking forward to that. They are such great musicians. Great vocals, guitars and probably my favorite drummer right now. She’s funky as hell.Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy