Wpisz i kliknij enter

Kapital – nowa płyta + trasa koncertowa

Właśnie ukazał się nowy album polskiego duetu Kapital. Niebawem muzycy wyruszą w trasę koncertową. Sprawdźcie jakie miasta odwiedzą.

Kapital (Rafał Iwański / Kuba Ziołek) to spotkanie dwóch artystów na co dzień poruszających się w odmiennych stylistykach (HATI, X-Navi:Et, Stara Rzeka, Hokei, T’ien Lai, Ed Wood, Innercity Ensemble). Zderzenie dwóch muzycznych światów: psychoaktywnej elektroakustyki budowanej na brzmieniu instrumentów elektronicznych i dźwięków znalezionych oraz ekstremalnej psychodelii opartej na dźwiękach przetworzonej gitary. Ziołek i Iwański pierwszy raz ze sobą współpracowali w ramach bydgosko-toruńsko-poznańskiej grupy Innercity Ensemble, istniejącej od 2011 r. Kapital został powołany do życia wiosną 2013 r., a rok później ukazał się ich debiutancki album „No New Age” (nasza recenzja), wydany przez Bocian Records i Sangoplasmo. Płyta zebrała szereg dobrych recenzji.

Duet dotychczas zagrał kilka tras koncertowych w Polsce i występował na festiwalach: LDZ Festival w Łodzi (2013), Green Zoo Festival w Krakowie (2013), Unsound Festival New York (2014), Ambient Festiwal w Gorlicach (2014), Insomnia Festival w Tromsø (2014), Unsound Festival w Krakowie (2014) – specjalny koncert z Richardem Pinhasem, legendą francuskiej muzyki elektronicznej i gitarowej). Marcowo-kwietniowa trasa koncertowa duetu Kapital połączona jest z premierą ich drugiego albumu pt. „Chaos to Chaos”, opublikowanego przez krakowską oficynę Instant Classic.

Trasa koncertowa Kapital:

 

W marcu i kwietniu będzie można też zobaczyć na kilku koncertach zespół Innercity Ensemble:

  • 17.04 – Sopot: Teatr na Plaży

 

 

Strona Bandcamp Kapital »
Profil na Facebooku »
Strona Instant Classic »
Profil na Facebooku »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy