A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.

Bleu Roi – Dark/Light
Łukasz Komła:

Wiosną ubiegłego roku wsłuchiwaliśmy się w singiel szwajcarskiego projektu Bleu Roi, a przed kilkoma dniami ukazała się ich nowa EP-ka „Dark/Light”, którą przybliżamy i jednocześnie o niej rozmawiamy z Jennifer Jans.

Traversable Wormhole – Regions Of Time
Paweł Gzyl:

Adam X wraca do projektu sprzed dekady.

Sudan Archives – Athena
Jarek Szczęsny:

Do diabła z dobrymi radami.

Planetary Assault Systems – Plantae
Paweł Gzyl:

W stronę psychodelii.

Sleep D – Rebel Force
Paweł Gzyl:

Muzyczny zapach minionego lata.

Levitation Orchestra – Inexpressible Infinity
Jarek Szczęsny:

Podpalacze wzniecają eutymię.

Innercity Ensemble – IV
Jarek Szczęsny:

Luz i bogactwo.

Grischa Lichtenberger – RE:PHGRP
Paweł Gzyl:

Free jazz w „rasterowej” wersji.Rave w industrialnych Katowicach

Organizatorzy festiwalu Industriada zapraszają 12 czerwca na taneczną imprezę w Walcowni Cynku.

Industriada to impreza ukazująca dziedzictwo przemysłowe Górnego Śląska zawarte w muzyce, fotografii i filmie. Festiwal rozpocznie się całonocną imprezą, swoistą techno-szychtą, która przywoływać powinna ducha niegdysiejszych rave’ów. Taka okazja wymaga specjalnej oprawy i miejsca. Nie bez znaczenia Industrial Rave, czyli impreza otwarcia Industriady, odbędzie się w starej Walcowni Cynku w Katowicach: miejscu jeszcze niedawno zapomnianym i zniszczonym, które dziś stoi u progu nowego życia. Kto wystąpi?

FUNCTION

Artysta tworzący najwyższej jakości undergroundowe techno. Członek legendarnego kolektywu Sandwell District, autor rewelacyjnej płyty „Incubation”, wydanej nakładem Ostgut Ton. W jego twórczości przestrzenne brzmienia techno spotykają się z wizjami rodem z filmów science-fiction i estetyką prowokacji w stylu post-punk.

TERRANOVA

Elektroniczny duet tworzony przez didżejów i producentów ukrywających się pod pseudonimami Fetisch oraz ME. Na co dzień kursują pomiędzy Berlinem i Paryżem. Grają na największych festiwalach świata. Specjalizują się w melodyjnym tech-house’ie, czego dowodem ich najnowszy album wydany przez słynny Kompakt – „Restless”.

NERVY
Kilka lat temu Igor Boxx z zespołu Skalpel i Agim Dżeljilji z grupy Oszibarack postanowili powołać do życia nowy muzyczny byt, w którym zawierałaby się synteza ich muzycznych fascynacji. Nieco później do składu dołączył perkusista Jan Młynarski. Tak narodził się projekt Nervy, specjalizujący się w łączeniu breakbeatowych rytmów, orkiestrowych brzmień i hiphopowych technik tworzenia dźwięku.

RSS B0YS
Nie wiadomo kim są – przedstawiają się jako RSS B0Y ONE i RSS B0Y TWO. Podobno są muzykami-podróżnikami i jak głosi rozpowszechniana przez nich legenda poznali się w afrykańskim Beninie. Tworzą nowoczesną muzykę plemienną, w której echa etnicznego tribalu wpisane są w fomułę industrialnego techno.

SLPWK
To przedstawiciel rodzimej sceny minimal wave, łączącej industrialne i post-punkowe  brzmienia z początku lat 80. Dotychczasowy materiał projektu został w całości skomponowany na sprzęcie sprzed trzech dekad, bez jakichkolwiek ingerencji komputerowych. Takie podejście owocuje przejmującą i monumentalną muzyką o zimnych tchnieniu.

Oprócz koncertów organizatorzy przygotowali także dwie wystawy. Pierwsza opowie o pracy – za pomocą reprodukcji obrazów i fotografii m.in. Adolfa Menzla, Maxa Steckla czy Joanny Helander. Druga to filmy i fotografie dokumentujące historię wybranych obiektów przemysłowych Zagłębia Ruhry, pochodzące ze zbiorów Stiftung Zollverein w Essen.

Program:

21:30 otwarcie bram
22:00 – 22:30 SLPWK
22:40 – 23.50 RSS B0YS
0:00 – 0:20 Oficjalne otwarcie
0:20 – 1:20 Nervy
1:30 –2:30 Terranova DJ set
2:45 – 5:00 Function DJ se

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na portalach: www.ticketportal.pl i www.ticketpro.pl

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.