Chouk Bwa & The Ångströmers – Vodou Alé
Łukasz Komła:

Voodoo z przyszłości.

Ben Lukas Boysen – Mirage
Jarek Szczęsny:

Pokaz iluzji.

Siema Ziemia – Siema Ziemia
Jarek Szczęsny:

Dodatkowe skurcze mięśni.

Fluxion – Perspectives
Paweł Gzyl:

Nostalgia po grecku.

Lawrence English – Lassitude
Jarek Szczęsny:

Doskonała pustka.

Elysia Crampton – ORCORARA 2010
Jarek Szczęsny:

Niepowstrzymana losowość.

Kaitlyn Aurelia Smith – The Mosaic of Transformation
Jarek Szczęsny:

Cały zestaw radosnych nastrojów.

Phillip Sollman – Monophonie
Paweł Gzyl:

Muzyczna maszyneria.

Vladislav Delay & Sly Dunbar & Robbie Shakespeare – 500-Push-Up
Paweł Gzyl:

„Rakka” uzupełniona o dubowy puls.

Zguba – Pomór
Jarek Szczęsny:

Nieustający marsz kostuchy.

Richu M – House Of The Vaporising Sun
Bartek Woynicz:

Ten tytuł mówi wszystko.

Maenad Veyl – Reassessment
Paweł Gzyl:

Muzyka z sali operacyjnej.

Flaner Klespoza – Wędrówka po lesie, w którym mieszkają bogowie i rosną wszechświaty
Jarek Szczęsny:

Spójna opowieść.

The Advent – Life Cycles
Paweł Gzyl:

Futurystyczne electro w oldskulowym stylu.Rave w industrialnych Katowicach

Organizatorzy festiwalu Industriada zapraszają 12 czerwca na taneczną imprezę w Walcowni Cynku.

Industriada to impreza ukazująca dziedzictwo przemysłowe Górnego Śląska zawarte w muzyce, fotografii i filmie. Festiwal rozpocznie się całonocną imprezą, swoistą techno-szychtą, która przywoływać powinna ducha niegdysiejszych rave’ów. Taka okazja wymaga specjalnej oprawy i miejsca. Nie bez znaczenia Industrial Rave, czyli impreza otwarcia Industriady, odbędzie się w starej Walcowni Cynku w Katowicach: miejscu jeszcze niedawno zapomnianym i zniszczonym, które dziś stoi u progu nowego życia. Kto wystąpi?

FUNCTION

Artysta tworzący najwyższej jakości undergroundowe techno. Członek legendarnego kolektywu Sandwell District, autor rewelacyjnej płyty „Incubation”, wydanej nakładem Ostgut Ton. W jego twórczości przestrzenne brzmienia techno spotykają się z wizjami rodem z filmów science-fiction i estetyką prowokacji w stylu post-punk.

TERRANOVA

Elektroniczny duet tworzony przez didżejów i producentów ukrywających się pod pseudonimami Fetisch oraz ME. Na co dzień kursują pomiędzy Berlinem i Paryżem. Grają na największych festiwalach świata. Specjalizują się w melodyjnym tech-house’ie, czego dowodem ich najnowszy album wydany przez słynny Kompakt – „Restless”.

NERVY
Kilka lat temu Igor Boxx z zespołu Skalpel i Agim Dżeljilji z grupy Oszibarack postanowili powołać do życia nowy muzyczny byt, w którym zawierałaby się synteza ich muzycznych fascynacji. Nieco później do składu dołączył perkusista Jan Młynarski. Tak narodził się projekt Nervy, specjalizujący się w łączeniu breakbeatowych rytmów, orkiestrowych brzmień i hiphopowych technik tworzenia dźwięku.

RSS B0YS
Nie wiadomo kim są – przedstawiają się jako RSS B0Y ONE i RSS B0Y TWO. Podobno są muzykami-podróżnikami i jak głosi rozpowszechniana przez nich legenda poznali się w afrykańskim Beninie. Tworzą nowoczesną muzykę plemienną, w której echa etnicznego tribalu wpisane są w fomułę industrialnego techno.

SLPWK
To przedstawiciel rodzimej sceny minimal wave, łączącej industrialne i post-punkowe  brzmienia z początku lat 80. Dotychczasowy materiał projektu został w całości skomponowany na sprzęcie sprzed trzech dekad, bez jakichkolwiek ingerencji komputerowych. Takie podejście owocuje przejmującą i monumentalną muzyką o zimnych tchnieniu.

Oprócz koncertów organizatorzy przygotowali także dwie wystawy. Pierwsza opowie o pracy – za pomocą reprodukcji obrazów i fotografii m.in. Adolfa Menzla, Maxa Steckla czy Joanny Helander. Druga to filmy i fotografie dokumentujące historię wybranych obiektów przemysłowych Zagłębia Ruhry, pochodzące ze zbiorów Stiftung Zollverein w Essen.

Program:

21:30 otwarcie bram
22:00 – 22:30 SLPWK
22:40 – 23.50 RSS B0YS
0:00 – 0:20 Oficjalne otwarcie
0:20 – 1:20 Nervy
1:30 –2:30 Terranova DJ set
2:45 – 5:00 Function DJ se

Bilety w cenie 20 zł do nabycia na portalach: www.ticketportal.pl i www.ticketpro.pl

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.