Justyna Steczkowska – Maria Magdalena. All Is One
Przemysław Solski:

Wędrówka duszy.

Function – Existenz
Paweł Gzyl:

Opus magnum Dave’a Sumnera.

Bella Boo – Once Upon a Passion
Jarek Szczęsny:

Z półprzymkniętymi oczami.

Shed – Oderbruch
Paweł Gzyl:

Szperając w zbiorowej pamięci.

KTLH – Azathoth
Jarek Szczęsny:

Egzorcyści będą mieć pełne ręce roboty.

Koenraad Ecker & Frederik Meulyzer – Carbon
Paweł Gzyl:

Wizyta na Spitsbergenie.

Planetary Assault Systems – Live At Cocoon Ibiza
Paweł Gzyl:

Techno z saksofonem? Czemu nie!

Olo Walicki & Jacek Prościński – Llovage
Jarek Szczęsny:

Uciekająca sekcja rytmiczna.

Abul Mogard – Kimberlin
Maciej Kaczmarski:

Elegia na odejście.

Tobias Preisig – Diver
Łukasz Komła:

Skoncentrowana powódź.

Lee Gamble – Exhaust (Flush Real Pharynx Part 2)
Paweł Gzyl:

Powrót do korzeni.

Various Artists – Pop Ambient 2020
Paweł Gzyl:

Ambient jak skała.

FKA Twigs – Magdalene
Jarek Szczęsny:

Jedno płuco.

Sarin – Moral Cleansing
Paweł Gzyl:

EBM wyszlifowany na najwyższy połysk.Finalne ogłoszenia Audioriver 2015

Po raz pierwszy w historii festiwalu, także na rynku Starego Miasta wystąpią zagraniczne gwiazdy.
Będą to Oliver Koletzki oraz Sebo K i jest to efekt partnerstwa Audioriver z marką Virgin Mobile. Ponadto, do programu plażowej części festiwalu dołączają artyści z francuskiego kolektywu Club Cheval – Panteros666, Sam Tiba i Canblaster – zamykając tym samym listę zagranicznych gwiazd, które zagrają w Płocku w dniach 24-26 lipca 2015. Wszystkie karnety trzydniowe i bilety jednodniowe na niedzielę zostały już wyprzedane. W sprzedaży pozostały jeszcze karnety dwudniowe w cenie 220 zł oraz wejściówki na piątek i sobotę po 140 zł każda.

Audioriver to nie tylko koncerty oraz targi muzyczne i modowe, lecz także kino z unikalnym programem i filmami niedostępnymi w regularnej dystrybucji. Poznaliśmy właśnie program na 10. edycję tego wydarzenia, składający się trzech produkcji. Każda z nich to film dokumentalny traktujący o historii innej części muzycznego świata – zarówno pod względem gatunkowym, jak i geograficznym. Wszystkie te propozycje zobaczymy 25 lipca 2015 w płockim kinie Przedwiośnie.

„Ström åt folket (Power To The People)” to bardzo dynamiczna i interesująca opowieść o 60-ciu latach szwedzkiej elektroniki. Obraz zaczyna od czasów, gdy ten nurt dopiero się rodził, następnie pokazuje okres, gdy był przez wielu wyśmiewany, a kończy na teraźniejszości, w której elektronika dla wielu młodych ludzi jest ważniejsza niż rock czy pop. W filmie zobaczymy wywiady z takimi gwiazdami, jak The Knife, Robyn, Swedish Housemafia, Cari Lekebusch czy Adam Beyer, który zresztą wystąpi w tym roku na Audioriver. Co ciekawe, reżyserem jest ceniony producent muzyczny, Håkan Lidbo.

„Industrial Soundtrack For The Urban Decay” także cofa się w czasie – do połowy lat 70. i narodzin muzyki industrialnej. Poznamy tło społeczne na jakim powstała oraz takich pionierów gatunku, jak Throbbing Gristle, Cabaret Voltaire i Graeme Revell z zespołu SPK, czyli autora ścieżek do takich filmów, jak „Od zmierzchu do świtu”, „Sin City: Miasto Grzechu” czy „Grindhouse: Planet Terror”.

 „Fresh Dressed”, czyli ostatnia propozycja traktuje także o historii – ale już mniej muzyki, a bardziej mody z nią związanej. Pokazuje fenomen hip-hopowego ubioru, który z getta przeszedł do popkultury. Zobaczymy bogate archiwalia filmowe i ciekawe wywiady z raperami, projektantami i innymi ludźmi ze świata muzyki i mody hip-hopowej, jak: Pharrell Williams, Damon Dash, Karl Kani, Kanye West, Nas Jones i André Leon Talley.

Festiwal Audioriver to obowiązkowa pozycja w wakacyjnych planach osób ceniących dobrą muzykę. W ciągu 9 lat na malowniczej plaży nad Wisłą oraz na płockim Starym Rynku wystąpiło kilkaset gwiazd muzyki elektronicznej i alternatywnej z całego świata. Koncerty i sety DJ-skie obejrzało już ponad 175 tys. fanów z Polski i Europy, a edycja 2014 zgromadziła na plaży rekordową liczbę ok. 25 tys. osób każdego dnia.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Underworld, Róisín Murphy, Adam Beyer, ALSO (Second Storey & Appleblim) live, Anja Schneider, Audion live, Bicep, Baasch, Ben Klock, Black Coffee, Breakage , CW/A live, Damian Lazarus & The Ancient Moons, dBridge, Dieselboy, DJ Marky feat. Stamina MC, Fur Coat, Gramatik live, Graze live, Hercules & Love Affair, High Contrast, Icicle – Entropy live, Jaguar Skills, John Talabot, Joy Orbison, Kalipo live, Karenn live, London Elektricity Hospital Summer Set, Marcel Dettmann, Nervy, Noisia, Rawtekk live, Roni Size Reprazent live, Rødhåd, Simian Mobile Disco (dj set), Solomun, SpectraSoul, Spor feat. SP:MC, Tale Of Us, Technimatic, Tiga live oraz Zenker Brothers.

10. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 24-26 lipca 2015 r.

www.audioriver.pl

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze

Comments are closed.