Wpisz i kliknij enter

3moonboys & Panos From Komodo

Bydgoska formacja 3moonboys połączyła swoje siły z islandzką grupą Panos From Komodo.

W 2014 roku członkowie 3moonboys opublikowali szósty album studyjny, pt. „Na tym zdjęciu wcale nie wyglądasz grubo”. Z kolei w tym roku postanowili zaprosić do współpracy punkowy duet Panos From Komodo (Birgir Sigurjón Birgisson i Hjalti Freyr Ragnarsson) pochodzący z Reykjavíku. Islandczycy w swoich występach łączą punka z shoegaze’em i performance’em.

Longplay „Linia nr 8 / Line no. 8” (można go pobrać za darmo na stronie Bandcamp) powstał w ramach międzynarodowego przedsięwzięcia artystycznego kryjącego się pod nazwą „Brumba – Jedność słowa z przestrzenią zapisu. Cykl wydawnictw liberackich”. Opowiada o życiu jako podróży tramwajem, od pętli do pętli. Jeśli kopnąć ósemkę w głowę na tyle mocno, że przewróci się na bok, wówczas trasa staje się nieskończenie długa. Autorem konceptu i części tekstowej jest Marcin Karnowski – perkusista 3moonboys, poeta, prozaik, bibliotekarz, animator kultury.

– Wyobraziliśmy sobie pasażera, który wsiada do tramwaju z słuchawkami na uszach i książką w ręku. Zajmuje miejsce przy oknie, otwiera lekturę w zaznaczonym miejscu i włącza muzykę. Podróży towarzyszą słowa i ścieżka dźwiękowa. Być może książka w pewnym momencie wyczuwa, że jest czytana. Być może pasażer zorientował się właśnie, że jest wymyślany – piszą artyści.

Nagrania z płyty „Linia nr 8 / Line no. 8” zrealizowano w Bydgoszczy, na strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz w tramwaju linii numer 8. Najbliższe koncerty 3moonboys & Panos From Komodo odbędą się w Reykjavíku (14.11), Bydgoszczy (27.11.), Krakowie (28.11.), Warszawie (29.11.), podczas których album będzie można nabyć w wersji fizycznej.

 

Strona 3moonboys »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy