Wpisz i kliknij enter

Mazzollove urodziny z Przeździeckim i Janickim

17 grudnia w warszawskim klubie Mózg swoje urodziny będzie obchodzić jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej sceny alternatywnej.

Jerzy Mazzoll to muzyk, kompozytor, improwizator i wirtuoz klarnetu. Niegdyś inicjator rewolucji yassowej w polskim jazzie i filar takich składów, jak Arhythmic Perfection, Miłość, Kury, NRD, Niebieski Lotnik i Knuth/Mazzoll. Autor idei „arytmicznej perfekcji”, twórca instalacji multimedialnych i awangardowych filmów, pomysłodawca festiwali Art Depot i Diffusion_Art.

Do długiej listy współpracowników Mazzolla (m.in. Derek Bailey, Django Bates, Peter Brötzmann i Kazik Staszewski) doszli niedawno kolejni: duet Skalpel, Marcin Dymiter, Jerzy Przeździecki i Micromelancolie. Ostatni projekt Mazzolla to MazzSacre i wydany wiosną 2015 r. album +.

W programie urodzinowego koncertu Jerzego Mazzolla: premierowe wykonanie kompozycji na klarnet basowy bez ustnika. U boku jubilata wystąpią Jerzy Przeździecki, Sławek Janicki i inni, jeszcze nie potwierdzeni goście. Organizatorzy przewidują też niespodzianki, m.in. kasetę „rozmowy satem” zespołu Mazzoll & Arhythmic Perfection.

Koncert odbędzie się w czwartek 17 grudnia o godz. 21 w klubie Mózg (Warszawa, ul. Zamoyskiego 20). Bilety kosztują 20 i 25 zł.

 • Strona klubu Mózg

 • Wydarzenie na Facebooku


 • Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


  Subscribe
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  Inline Feedbacks
  View all comments
  JP2na102
  JP2na102
  8 lat temu

  to jest bardziej ostatni projekt mazola:
  https://woundedknife.bandcamp.com/album/mazzmelancoli

  Polecamy