Wpisz i kliknij enter

Requiem For Disco

Powstał sublabel wytwórni Requiem Records. Sprawdźcie koniecznie wydawnictwo „FASRAT Compilation #1”.

Album został zrealizowany w wyniku współpracy pomiędzy Father And Son Records And Tapes – oficyną prowadzoną przez Maćka Sienkiewicza, wydającą od kilku miesięcy winylowe EP-ki z nagraniami krajowych artystów oraz Requiem For Disco, czyli nowym pododdziałem Requiem Records.

Płyta zawiera utwory producentów w różny sposób związanych z FASRAT; tylko dwa były wydane wcześniej („Toucan” Selvy’ego na 12” „Missing The Light” oraz „The White Sheik” Maćka Sienkiewicza z 12” „That Feel”) – pozostałe 10 to nagrania premierowe. Dziewięciu artystów z ośmiu polskich miast proponują muzykę od różnych odmian house’u (niepowtarzalny, kalejdoskopowy Das Komplex, etniczne inspiracje Naphty, nieodparcie taneczny Selvy, hipnotyczni Jazxing) poprzez zbasowane techno DJ’a Sajko (czyli Pawła Bartnika), młodzieńczy indie-rock tria Niemoc (zremiksowany przez członków grupy kIRk w punk-funkowym stylu), melodyjne i pogodne dźwięki Babuko i Mr Yo So, po zaawansowane edity samego Sienkiewicza. Całość zamyka przebojowy „Like A Fish” z debiutanckiej EP-ki Das Komplex, tu zremiksowany przez brytyjski duet Coyote.

Dwanaście tak różnych utworów układa się jednak w zamkniętą, muzyczną opowieść, dającą doskonały wgląd nie tylko w dawne, obecne i przyszłe oblicze FASRAT, ale i ogólnie w coraz bardziej bogaty, świeży i inspirujący świat polskiej sceny muzyki elektronicznej. Płytę na scenie międzynarodowej promował utwór Selvy’ego „The Trumpet”, który pojawił się na początku listopada w serii Boiler Room Debuts. Kompilacja ukaże się 15 stycznia 2016 roku na CD z rozkładaną okładką formatu singla 7” – autorką grafik zdobiących okładkę jest łódzka artystka Maria Apoleika, a kuratorem serii jest Marek Horodniczy.

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy