Wpisz i kliknij enter

Nagamatzu – Above This Noise

25 lipca nakładem wytwórni Dark Entries ukazała się kompilacja utworów brytyjskiego duetu Nagamatzu

Projekt Nagamatzu narodził się w 1982 roku ze współpracy dwóch znamienitych umysłów. Andrew Lagowski oraz Stephen Jarvis zaczęli swoją wspólną przygodę od eksperymentów ze starymi maszynami taśmowymi i automatami perkusyjnymi. W swym procesie twórczym przyjęli oni bardzo charakterystyczną metodę. Szkic nowej produkcji rozpoczynali od nagrania tła, na ogół była to warstwa rytmiczna wsparta rozmaitymi samplami. Potem najczęściej improwizowali do nagranej uprzednio ścieżki z użyciem syntezatorów, gitar i basu, tworząc kolejne warstwy dźwięku.

Nazwę projektu wzięli muzycy od imienia jednego z bohaterów książki Atrocity Exhibition napisanej przez Jamesa Grahama Ballarda, pisarza, do inspiracji którym obaj się przyznają. Swoje pierwsze wydawnictwo Lagowski i Jarvis powołali do życia pod nazwą Erradication Time w 1982 roku. Dopiero rok później, już jako Nagamatzu nagrali Shatter Days.

Utwory Nagamatzu stanowią intrygujące połączenie mrocznej elektroniki z samplami i klimatycznymi liniami basu. Electro miesza się tu z synth-popem, industrialem i innymi około nowo falowymi wpływami. Nagrania na winylu obejmują produkcje projektu powstałe w latach 1986-1991, a więc pomiędzy wydaniem płyt Sacred Islands of the Mad i Igniting the Corpse in 1991. Poza trzema partiami, kompilacja prezentuje dzieła wcześniej niepublikowane. Wsparcie wokalem zapewnili na ówczesnych sesjach nagraniowych Ann Lagowska oraz Yukari.

W zestawie z płytą dołączone zostały plakat oraz ulotki ze wczesnych występów duetu.

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy