Wpisz i kliknij enter

Festiwal Przemiany 2016

W dniach 1 – 4 września odbędzie się w Warszawie kolejna edycja Festiwalu Przemiany. W tym roku pod hasłem „Pokusa nieśmiertelności”.

Festiwal Przemiany to nie tylko wystawy, filmy, spektakle teatralne czy panele dyskusyjne, ale też muzyka. 2 września w na Letniej Scenie w Centrum Nauki Kopernik wystąpią tacy artyści jak Kangding Ray, Objekt, Moa Pillar, Motoblok, WIDT i Electric Indigo.

Strona Festiwalu: www.festiwalprzemiany.pl

Strona Facebook: www.facebook.com/pages/Centrum-Nauki-Kopernik

Kangding Ray

Kangding Ray

Największa gwiazda festiwalu. Od kilku lat współpracuje i nagrywa dla legendarnego w muzyce elektronicznej labelu Raster-Noton. Jako lider awangardowego techno, przyczynił się do jego odrodzenia i popularyzacji. Obecnie promuje swój najnowszy album „Cory Arcane” (nasza recenzja).

https://www.youtube.com/watch?v=FPToXz2CtvA

Objekt

Objekt

Oszałamiający miks muzyki techno, garage, noise, acid, dubstepu, bass-coru, shithousu… Co utwór, to inna stylistyka, inna pulsacja. Młody Brytyjczyk związany jest ze sceną berlińską, ale zyskał uznanie i popularność także w Polsce. Grał na Unsound Festival w Krakowie (2014) oraz Tauron Festiwal Nowa Muzyka w Katowicach (2015).

Moa Pillar

Moa Pillar

To może być prawdziwe odkrycie festiwalu – Fedor Perewerzew, przedstawiciel młodej, rosyjskiej sceny elektronicznej, zdobywca nagrody Sergey Kuryokhin Contemporary Art Award, związany z wytwórnią Full of Nothing. Jego oryginalne kompozycje, określane jako „spritual bass techno”, opierają się na długich, hipnotycznych pasażach i masywnych liniach basu, zawierają elementy muzyki etnicznej i szamańskiej.

Motoblok

Pod nazwą tą kryje się ukraiński artysta, kurator i promotor Yaroslav Kachmarskyi – założyciel wytwórni Pincet, dyrektor festiwalu muzyki elektronicznej Hamselyt w Tarnopolu (od 2012). Jego pulsująca muzyka, pomimo rytmiczności, zawiera w sobie sporo brudu, glitchu oraz industrialu.

WIDT

WIDT

Duet sióstr Antoniny Nowackiej i Bogumiły Piotrowskiej. W ich audiowizualnych setach psychodeliczne rymy zderzają się z analogowymi wizualizacjami Piotrowskiej i niepokojącymi wokalizami Nowackiej. O dziewczynach zrobiło się głośno, gdy brytyjski magazyn „The Quietus” umieścił ich płytę „Point#3” na 23. pozycji listy najciekawszych albumów 2015 roku na świecie! W tym roku oficyna Zoharum wydała ich album pod tytułem „WIDT”.

ElectricIndigo

Electric Indigo

Austriacka artystka, kompozytorka i działaczka feministyczna. Na scenie muzycznej aktywna od ponad 25 lat. Mało kto potrafi tak dobrze łączyć w swojej twórczości elementy kultury popularnej i awangardowej. Występowała zarówno przed milionową publicznością (np. podczas Love Parade), jak i przed niszową – podczas alternatywnych festiwali – odwiedzając w tym czasie ponad 37 krajów!

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy