Wpisz i kliknij enter

VA – Orbital Planes & Passenger Trains Vol 1

Szukacie odpowiedniej ścieżki dźwiękowej, która umili wam podróż? Walijska wytwórnia Serein wyszła naprzeciw oczekiwaniom i przygotowała taką składankę.

Album „Orbital Planes & Passenger Trains Vol 1” otwiera nową serię w katalogu Serein. – „Te starannie dobrane utwory uspokoją wasze umysły” – pisze wydawca. Co prawda nie miałem jeszcze okazji samemu się o tym przekonać w podróży, ale na pewno to zrobię. Płyta kompaktowa (był też podwójny winyl, ale sprzedał się błyskawicznie) pomieściła szesnaście kompozycji artystów w większości związanych z tą oficyną, choć pojawiły się też nowe nazwiska, takie jak Japończyk Ametsub, Dan Abrams, Segue czy solowy projekt Brytyjczyka Phila Tomsetta (aka The Inventors Of Aircraft). Pozostali to dobrze mi znani twórcy oraz często opisywani przeze mnie na łamach Nowej Muzyki.

Krążek otwiera fortepianowa minitura Otto A Totlanda (Norweg tworzy z Huw Robertsem duet Nest). Bardzo się ucieszyłem, kiedy zobaczyłem nowe nagranie „Petrichor” Marka Dawsona (aka Brambles). Niezmiennie czekam na jego nowe wydawnictwo, bo od czasu wydania kapitalnego debiutu „Charcoal” Dawson milczy. Mamy też numer Hidden Rivers, czyli solowego przedsięwzięcia Huw Robertsa (szef Serein), a także świeży i znakomity materiał od Imprints i Colorlist – obie grupy flirtują z jazzem. Nie zabrakło też kolektywu The Balustrade Ensemble, Strië, Benoît Pioularda, Olana Milla czy Yui Onodera w duecie z Chihei Hatakeyamą.

Próżno szukać na „Orbital Planes & Passenger Trains Vol 1” stylistycznych mielizn, mdłego i nudnego ambientu oraz muzyki spełniającej jedynie funkcję tła. Wyraźnie słychać, że każdy z artystów podszedł do swoich nagrań z oddaniem i skupieniem. W moim przypadku ta kompilacja sprawdza się wyśmienicie w domowych warunkach oraz skutecznie pomaga mi w wytyczaniu nowego kierunku podróży.

19.08.2016 | Serein

 

Strona Serein »
Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy