Wpisz i kliknij enter

Soft Grid

Poznajcie płytę berlińskiego tria Soft Grid wydaną w Antime.

Projekt założyły w 2014 roku dwie artystki: Jana Sotzko udzielająca się w zespole The Dropout Patrol, z którym w ubiegłym roku opublikowała ciekawą płytę „Sunny Hill” (Altin Village & Mine/ K&F Records) i Theresa Stroetges (Golden Diskó Ship). Po jakimś czasie dołączył do dziewczyn brytyjski perkusista i producent Sam Slater. Jak przeczytałem, miejscem ich prób okazał się opuszczony oddział szpitalny, gdzie powstały pierwsze nagrania. Następnie zebrany materiał trafił na debiutancką kasetę, pt. „Stingrays” (2015).

14 października pojawił się długogrający album Soft Grid – „Corolla”, rozpiany na syntezatory, bas, gitarę, altówkę i wokale. Trio zaprezentowało całkiem udane utwory na przecięciu indie-rocka, gitarowego hałasu, eksperymentalnej elektroniki i chicagowskiej odmiany post-rocka. Po wysłuchaniu krążka „Corolla” mój wewnętrzny drogowskaz podpowiada, że być może zainteresuje również miłośników kanadyjskiej wytwórni Constellation, Deerhoof, Julii Holter, El Perro del Mar, Jenny Hval czy Jessiki Sligter.

 

Strona Soft Gird »
Profil na Facebooku »
Strona Antime »
Profil na Facebooku »Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Leon Vynehall – Nothing Is Still

Brytyjski producent i DJ – Leon Vynehall po wydaniu kilku niezłych EP, nawiązuje współpracę z kultową Ninja Tune i wydaje swój pierwszy LP tytułując go „Nothing