Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Jim O’Rourke

Trzy krótkie pytania i trzy krótkie odpowiedzi prosto z Japonii od Jima O’Rourke’a.

Christian Fennesz i Jim O’Rourke z tegorocznej płyty „It’s Hard For Me To Say I’m Sorry” (recenzja).

 

Czego ostatnio słuchasz?

Słucham dużo radia, a szczególnie takich audycji, w których prezentuje się muzykę Georga Friedricha Haasa – niestety, ale nie ma zbyt wielu zarejestrowanych jego kompozycji, więc korzystam z każdej okazji. Ostatnio w moim odtwarzaczu goszczą też nagrania takich artystów jak Jaap Vink, Friedrich Cerha, Erhard Grosskopf, Ingram Marshall, Klaus Ager, John McGuire, The Necks (nieoficjalne nagrania koncertowe), nowe utwory Autechre i również w wersji koncertowej, „Three Voices” Mortona Feldmana i wiele innych.

Georg Friedrich Haas

Ingram Marshall

Friedrich Cerha

Klaus Ager

 

Nad czym obecnie pracujesz?

Pracuję nad różnymi rzeczami w tym samym czasie. Wiem, że niektóre z nich nigdy nie będą na tyle dobre, żebym mógł je przedstawić szerszej publiczności. Choć mam nadzieję, iż jakaś część pomysłów zdoła przekroczyć moją wewnętrzną linię tolerancji.

 

Gdzie zagrasz w najbliższym czasie?

W czasie świąt Bożego Narodzenia wystąpię w Tokio wraz z zespołem Eiko Ishibashi, będę grał też z Kaselem Jaegerem, Phewem (Hiromi Moritani) i Aki Tsuyuko wybrane kompozycje z repertuaru Conlona Nancarrowa. Doborem utworów zajął się mój przyjaciel Jay Sanders.

 Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy