Wpisz i kliknij enter

Chmmr – Auto

Wszystkie wady i zalety nowego disco na jednej płycie.

Mimo, ze od debiutu Prinsa Thomasa i Lindstrøma minęła już ponad dekada, odświeżone przez nich syntetyczne disco, nadal cieszy się sporym powodzeniem wśród klubowej gawiedzi. Nic w tym dziwnego: to melodyjna i energetyczna muzyka, która pozwala bawić się bez zbytniego obciążania intelektu przez całą noc. Dlatego w katalogu Full Pupp, wytwórni prowadzonej przez tego pierwszego z norweskich mistrzów gatunku, nieustannie przybywa młodych talentów.

Najnowszym z nich jest Even Brenden, który wybrał sobie malowniczy pseudonim Chmmr. Zrealizował pod nim cztery winylowe EP-ki, z których dwie ostatnie opublikowała już tłocznia jego obecnego mentora. W ślad za „Lyd & Bilde” i „Media Vision” idzie debiutancki album młodego didżeja i producenta. „Auto” to typowe dzieło dla nurtu skandynawskiego disco, skupiające jak w soczewce wszystkie zalety i wady gatunku.

Chmmr nie wykracza poza wykreowane przez Prinsa Thomasa i Lindstrøma ramy. Najwięcej na jego albumie plastikowego italo disco z połowy lat 80., które raz jest podrasowane w stylu fusion („Nine Chains To The Moon”), a kiedy indziej bliżej mu balearycznych brzmień („WALL-Y”) lub swej kosmicznej wersji („Media Vision”). Od czasu do czasu młody producent mruga okiem do oldskulowego house’u („New Slam”), nie stroniąc przy tym od ilustracyjnego downtempo („Don’t Be A Stranger”) czy nawet dziwacznych eksperymentów z ambientem („Vim’s Theme”).

Wszystko to jednak jest bardzo prościutkie – przykrojone bowiem do formuły czterominutowego nagrania, dalekie od epickich wycieczek Prisna Thomasa czy Lindstrøma w stronę progresywnej elektroniki. Całe szczęście płyta trwa niespełna godzinę, płynie w zmiennym tempie i uwodzi wyrazistymi melodiami, więc nie ma prawa się znudzić. Może „Auto” nie jest najwybitniejszym dziełem w historii norweskiego disco, broni się jednak oczywistymi zaletami i uprzyjemni miłośnikom gatunku niejeden wieczór tej wiosny.

Full Pupp 2017Jest nas 14 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy