Wpisz i kliknij enter

Tricky wraca do Polski

Cztery koncerty będą promowały nowy album bristolskiego artysty.

„Ununiform” to pierwszy właściwy album Tricky’ego od czasu, gdy trzy lata temu przeprowadził się do Berlina. Na płycie towarzyszą mu wokalistki – w tym Martina Topley-Bird i Franceska Bellmonte oraz aktorka i reżyserka Asia Argento. Po mrocznym i nieco chaotycznym „Skilled Mechanics”, jeden z pionierów trip-hopu oraz współzałożyciel Massive Attack na obczyźnie odnalazł spokój i twórczą wenę, powracając z dziełem dojrzalszym, zaskakującym tonem wewnętrznej harmonii i pogodzenia z losem.

Znaczący jest szczególnie powrót do współpracy w studio z Martiną Topley-Bird, która miała ogromy udział w sukcesie jego najsławniejszych krążków:„Maxinquaye”, „Nearly God”, „Pre-Millenium Tension” i „Angels With Dirty Faces”. Jej głos słyszymy w opublikowanej właśnie singlowej piosence „When We Die”. Autorski materiał uzupełnia przeróbka przeboju Courtney Love i jej grupy Hole „Doll Parts”.

Większość „Ununiform” powstawała w nowym mieście Tricky’ego, jednak cztery kawałki nagrał w stolicy Rosji. Podczas zimowej moskiewskiej sesji Anglik zaprosił do gwiazdy lokalnej sceny hiphopowej i beatowej – na płycie towarzyszą mu zatem raperzy Scriptonite i Smoky Mo oraz producenci Gazgolder i Vasiliy Vakulenko (odpowiedzialny za beat w singlowym „The Only Way”).

Ciekawe, że Tricky wychodząc na prostą – zarówno na poziomie psychicznym jak i finansowym – stworzył krążek, który najmocniej nawiązuje do jego klasycznych dokonań i przypomina brzmienie jego pierwszych produkcji z okresu „Maxinquaye”. Singiel „The Only Way” sam artysta opisał jako „Hell Is Round The Corner pt.2”. „Niczego już nie muszę udowadniać, czuję się komfortowo czerpiąc z tego, co wcześniej sam zrobiłem” – komentuje.

Brytyjczyk wrócił do korzeni nie tylko metaforycznie. Dorastał w rodzinach zastępczych i nigdy nie interesował się historią swojego rodu. Dopiero za sprawą wystawy „Bristol Soundsystem Culture” odkrył, że jego dziadek w latach 60. był twórcą jednego z pierwszych brytyjskich soundsystemów, zdobywając lokalną sławę jako DJ Tarzan The High Priest.

TRICKY – „ununiform” Tour
21.11 Poznań, Sala Wielka CK Zamek  https://www.facebook.com/events/1636570003083873/
23.11 Wrocław – Wrocławskie Centrum Kongresowe

Bilety już w sprzedaży: Biletomat.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl oraz salony EMPiK, Mediamarkt, Saturn.Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy