Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Feelaz

Przepytujemy poznańskiego weterana przy okazji imprezy wieńczącej jego dwudziestoletnią działalność w roli dj!

Filip Weymann, znany bardziej jako Feelaz, to przede wszystkim DJ (grywał m.in. w Berlinie (Tresor, Berghain Kantine), organizator imprez oraz właściciel sklepu z woskami Vinylgate Recordstore. Już jutro będzie świętował swoje 20-lecie grania imprez, a zrobi to siedmiogodzinnym miksem w kubie TAMA.

Czego ostatnio słuchasz?
Ostatnio słucham np. albumu Jacka Sienkiewicza „IMOW” – piękna płyta, chyba mój ulubiony album Jacka.

Od kiedy pojawiła się wersja winylowa, wracam też regularnie do „Poradnika Uśmiechu” Wiktor Striboga. Uwielbiam baśniowy klimat kanału Kraina Grzybów TV.

Ponadto sporo lekko zapomnianych płyt z mojej kolekcji, ponieważ przygotowuje się do pierwszego w życiu grania all night long – 2.11 w poznańskiej Tamie, zagram właśnie w takiej formule z okazji dwudziestu lat grania w klubach. Chciałbym opowiedzieć w miarę kompletnie swoją historię muzyczną, w związku z czym zagłębiłem się dość mocno. Poniżej kilka odkurzonych z tej okazji płytek:


Outernational Meltdown – Hungry On Arrival Spring Heel Jack Remix


Choice – Acid Eiffel

Nad czym obecnie pracujesz?
Dwudziestego drugiego listopada kolejna edycja mojego cyklu Acid Plant w Tamie, gdzie trzygodzinny set zagra jeden z najlepszych graczy – Anthony Child aka Surgeon. Natomiast trzydziestego listopada znów jubileusz, tym razem siódme urodziny mojego sklepu płytowego Vinylgate Recordstore. Ponadto domykam właśnie kolejne dwie edycje Acid Plant na 2020.


Tama Clubcast #6 – Feelaz @ Acid Plant, Tama 03.03.18

Jaki koncert / set zrobił na Tobie największe wrażenie (ostatnio lub w ogóle w życiu)?
Latem miałem okazję doświadczyć Objekta z Ezra Millerem z A/V live podczas koncertu otwarcia festiwalu Dimensions w Chorwacji i zrobił na mnie ogromne wrażenie. Świetnie dopracowane show, do tego odbywające się w bodaj najlepiej zachowanym amfiteatrze rzymskim na świecie. Mega doświadczenie! A największe wrażenie ever to koncert Sade. To przeżycie nie do opisania…


Objekt x Ezra Miller – Unsound 2019


Sade – Cherish the Day (Live 2011)

https://www.facebook.com/djfeelaz/

zdjęcie autorstwa arturAENnowickiJest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy