Wpisz i kliknij enter

Long Tall Jefferson – Cloud Folk

Fantasy w oparach tęsknoty.

Motorem napędowym Long Tall Jefferson jest szwajcarski wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent Simon Borer. Początkowo był to jego solowy projekt, ale z czasem zaczął się rozrastać do rozmiarów większego zespołu. W 2016 roku Borer debiutował płytą I Want My Honey Back (2016), a już dwa lata później opublikował album Lucky Guy, który spotkał się z dużym uznaniem krytyków. Później Long Tall Jefferson wyruszył w trasę koncertową, dając ponad 300 występów w całej Europie, w tym na cenionych festiwalach takich jak The Great Escape (Wielka Brytania), Eurosonic (Holandia), Waves Vienna (Austria) czy Zurich Openair (Szwajcaria). Borer jest również kluczową postacią w Red Brick Chapel, czyli niezależnej wytwórni, którą założył w 2011 roku.

fot. Ella Mettler

Przyszedł czas nie tylko na nowy krążek LTJ, ale też na artystyczny kryzys, choć sam Borer nazywa go kryzysem tożsamości w stosunku do własnej twórczości, którą na dwóch pierwszych albumach można podciągnąć pod avant-folkowe piosenki.

Niedawno opublikowany Cloud Folk (Red Brick Chapel, listopad 2020) powstał z udziałem Domiego Chansorna (perkusja, gitara), Franziski Staubli (wokal, gitara), Melissy Kassab (wokal), Anny Trauffer (theremin) i Tilla Ostendarpa (puzon).

Cloud Folk to nowy etap LTJ, to śmielsze wyjście poza obszar folkowych songów w stronę rozbudowanych aranżacji (syntezatory, elektronika, auto-tune), ale z zachowaniem piosenkowej aury przesiąkniętej uczuciem pożądanej tęsknoty. Warto odkryć choćby takie utwory jak Wild Imagination, Everything Is Wrong i Angela.

 

Strona Long Tall Jefferson »
Profil na Facebooku »
spotify »
Strona Red Brick Chapel »
Profil na Facebooku »Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy