Wpisz i kliknij enter

Koncert zespołu Placeholder na otwarcie AfryKamery!

21 grudnia rozpocznie się 15. edycja festiwalu filmowego AfryKamera, którą otworzy wyjątkowy koncert!

W ramach tegorocznej edycji Festiwalu AfryKamera organizatorzy przygotowali muzyczną niespodziankę. Specjalnie na tę okazję powstał w Republice Południowej Afryki zespół Placeholder. Z wiadomych względów ich koncert odbędzie się w formie online, co nie zmienia faktu, że artyści dostarczą nam wyjątkowych wrażeń!

fot. Reabetswe Letsoal

AfryKamera koncertowo

Placeholder to połączenie zarówno czterech pokoleń, jak i muzycznych żywiołów z RPA. Na czele grupy stoi wokalista i raper Jaco van der Merwe, który ma za sobą udział w wielu różnych projektach oscylujących od folku, przez metal, po spoken word. Jednym z jego najważniejszych zespołów jest Bittereinder. Kolejny artysta to Ngwako Manamela, którego wypatrzył w latach 70. słynny południowoafrykański trębacz Hugh Masakela. Dziś Manamela ma status legendarnego wibrafonisty jazzowego. Lubi też sięgać po marimbę i syntezatory. Louwrens Ferreira to z kolei multiinstrumentalista i wykształcony perkusista jazzowy. Skład dopełnia Thamsanqa Qaba, młody producent związany z muzyką elektroniczną, tworzący electro i rapowe beaty.

Członkowie Placeholder zdradzają, że ich muzyka to fuzja różnych gatunków, czyli mieszanka jazzu, electro i hip-hopu, która porwie do tańca oraz wzbudzi wiele pozytywnych emocji, ale też zadowoli świadomych i wymagających słuchaczy.

AfryKamera filmowo

W dniach 21-30 grudnia 2020 r. na platformie mojeekino.pl odbędzie się 15. edycja festiwalu filmowego AfryKamera, największego wydarzenia kulturalnego w Europie Środkowo-Wschodniej poświęconego Afryce. W sprzedaży dostępne są już bilety i karnety na pokazy online.

˃˃˃ BILETY: https://afrykamera.pl/bilety/

Celem festiwalu jest prezentacja bogatej oferty kina afrykańskiego – wbrew stereotypom Afryka nie jest filmową pustynią, wręcz przeciwnie, wnosi wybitny wkład w światową kinematografię. W programie tegorocznej edycji znalazły się między innymi filmy o tanecznej kulturze Afryki w cyklu Africa Moving, czy blok Chinafryka, w którym przyjrzymy się wspólnie wpływowi Chin na tamtejsze rejony. Ponadto w ramach sekcji Afroszorty odbędą się pokazy filmów krótkometrażowych, organizowane we współpracy z rwandyjskim Mashariki African Film Festival, które jak w soczewce pokazują przemiany społeczne i kulturowe w Rwandzie.

 Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy