Wpisz i kliknij enter

We Will Kaleid zapowiadają nową EP-kę!

Niemiecki duet We Will Kaleid szykuje się do wydania nowej EP-ki. Obejrzyjcie nowy klip do jednego z utworów.

We Will Kaleid powstał z inicjatywy Jasminy de Boer (wokal, syntezatory, elektronika) i Lukasa Streicha (perkusja, syntezatory, fortepian, elektronika). Debiutowali w 2017 roku płytą A shape of fading. Kolejne ich wydawnictwo ukazało się dopiero w ubiegłym roku. Na EP-ce Tongue znalazł się między innymi utwór Lingual, do którego nakręcono znakomity klip. W związku z tym zadałem wtedy kilka pytań Jasminie. Rozmawialiśmy choćby o początkach pandemii, o scenie berlińskiej, kapitalizmie i poszukiwaniu własnego języka/brzmienia. Tutaj znajdziecie cały wywiad.

Eksperymentalno-art popowy duet działa na styku mrocznej i gęstej elektroniki – najczęściej wydobytej z wnętrza analogowych syntezatorów, minimalistycznego beatu oraz wokalu Jasminy i jej wciągających tekstów, które odnoszą do wielu aspektów komunikacji i języka. Dysfunkcjonalne aspekty komunikacji oferują zarówno przestrzeń do konfrontacji z samym sobą, jak i ucieczki od rzeczywistości.

Pod koniec 2020 roku pojawiło się dwuutworowe wydawnictwo We Will Kaleid pt. Revoke. Do tytułowego nagrania powstała także ciekawa animacja:

Zbliżającą się EP-kę Aphasiac zaczęli promować dość nietypowo, a mianowicie przygotowując remiks kompozycji Mute. Zadania podjął się dobrze nam znany Jan Wagnertutaj posłuchacie efektów.

EP-ka Aphasiac (Sinnbus) będzie miała swoją premierę 21 maja. Utworowi Laure towarzyszy klip autorstwa Alice Penner i Henry’ego Gilla. Nie zastanawiając się zbyt długo poprosiłem Jasminę o komentarz, która opisała ten numer tak:

Gładkie, pocieszające, delikatne, wibrujące.

Poczucie całkowitego pochłonięcia i zagubienia się w cyfrowej rozmowie ze wszystkimi i nikim. Natychmiast zaintrygowało nas wideo Alice i Henry’ego oraz obsesja na punkcie klimatu w stylu retro. Wizualna niepewność i samotność idealnie pasują do nastroju Lure.

W ciągłej grze z rzeczywistością fizyczną i cyfrową gubimy się w słodko-gorzkiej, zniekształconej i nostalgicznej przestrzeni. Odkąd zmagamy się z Covidem, wydaje się, że istniejemy jeszcze bardziej w równoległym cyfrowym wszechświecie niż wcześniej.

To powoduje, że wręcz musimy pisać o dziwaczności tego czasu, a także o naszym aktualnym podejściu do pracy, biorąc pod uwagę zarówno wszystkie możliwość, jak i wady zdalnego procesu pisania i produkowania piosenek.

Obejrzyjcie również klip do utworu Monoatomic z nadchodzącej EP-ki Aphasiac.

Strona We Will Kaleid

Strona Facebook We Will Kaleid

Strona Bandcamp

Strona Facebook SinnbusJest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy