Wpisz i kliknij enter

3 pytania – Rhythm Baboon + winyl do zgarnięcia

W ostatniej odsłonie serii sygnowanej przez trójmiejski klub Ziemia gościmy Rhythm Baboona. Przy okazji można wygrać winyl!

W kwietniu tego roku światło dzienne ujrzało unikatowe wydawnictwo winylowe, prezentujące nagrania aktualnie działających reprezentantów trójmiejskiej sceny elektronicznej. Wosk wypuścił z okazji swoich trzecich urodzin wrzeszczański klub Ziemia wespół z młodym labelem Coastline Northern Cuts, a my zainspirowani tą kompilacją postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się każdemu z producentów tej składanki. Zrobiliśmy to poprzez znany cykl” 3 pytań”.

Na dole artykułu znajdują się szczegóły konkursu, w którym do wygrania jest winyl V.A. – CNC x Ziemia.

Rhythm Baboon – producent i DJ – trzon ekipy Polish Juke i czołowy reprezentant stylistyki juke/footwork w Polsce. Swobodnie tworzy w tej stylistyce, trzyma się blisko jej najbardziej surowej, chicagowskiej odmiany i zawsze dodaje utworom autorski sznyt, dzięki szerokim muzycznym horyzontom. Footwork w wydaniu Baboona to charakterne, mocne uderzenie, ale też inteligentne kompozycje, w których intensywna rytmika przeplata się z ciekawymi motywami i samplami wokalnymi. To muzyka, która przede wszystkim: porywa do tańca, słychać w niej blisko 20-letnie didżejskie doświadczenie artysty. Jako didżej, Rhythm Baboon z pewnością wymyka się wszelkim podziałom. Wypracowane przez lata umiejętności, wyjątkowy styl i staranna selekcja sprawiają, że doskonale czuje się grając basowe połamańce i electro, ghetto-house i techno, ghettotech oraz oczywiście – footwork. Pojawiał się za didżejką u boku gwiazd takich jak DJ Paypal, Eprom, RP Boo, DJ Earl, Traxman, Zebra Katz, Pearson Sound czy DJ Stingray. Zachwycał publiczność w całej Polsce i zagranicą (m.in. świetnie przyjęty występ na Tallinn Music Week). Regularnie organizuje oryginalny cykl imprez Ghettoteka w gdańskim klubie Ziemia.

Czego ostatnio słuchasz?
Z racji tego, że ostatnio dosyć często gram, to bardziej przesłuchuję niż słucham. Digguję w czeluściach netu w poszukiwaniu tracków na imprezy, więc siłą rzeczy przez moje dosyć szerokie wielogatunkowe zajawy oraz częstotliwość pojawiania się nowych releasów czas jaki przeznaczam na ten proces wyczerpuje moje odsłuchowe możliwości i niezwykle rzadko mogę pozwolić sobie na dłuższą kontemplację jakiegoś wydawnictwa. Niemniej jednak godnymi polecenia kawałkami, które wplatam w swoje sety są na przykład: Moscow Legend – „Krush”, Dr gGbba – „Raid boss” czy Kratan – „Advance” (Original Mix).

Nad czym obecnie pracujesz?
Nie pracuję nad niczym w tym momencie. Mam za sobą kilka miesięcy produkcyjnej abstynencji, głównie z powodów technicznych, ale lada dzień wracam do nałogu, bo już nie mogę tak dłużej.

Jaki cudzy występ (set/ koncert) zrobił na Tobie ostatnio lub w ogóle największe wrażenie?
Duże wrażenie zrobiła na mnie LCY w powiązanym z Ulicą Elektryków klubie W4 w Gdańsku. Słyszałem ją wcześniej i oczywiście była spoko, ale tej nocy pozwoliła sobie pofruwać po różnych gatunkach od mrocznego 2stepu, przez harddrumy, breaki i techno po jungle i breakcore, budując jedną spójną pięknie rozwijającą się historię. Zaimponowała super technicznym miksowaniem, które przychodziło jej bardzo naturalnie i lekko.

https://www.facebook.com/RhythmBaboon
https://soundcloud.com/rhythmbaboon

KONKURSIWO


Aby wziąć udział w akcji i wygrać płytę winylową V.A. – „CNC x Ziemia” prześlij na adres bartek.woynicz@nowamuzyka.pl odpowiedź na pytanie:

W którym roku otworzył się Klub Ziemia i w jakim mieście się znajduje?

Zwycięzcę ogłosimy 27.01.2022 ok. godz. 12.00 w komentarzu pod tym artykułem oraz mailowo.
Powodzenia!

https://www.facebook.com/CNCuts
http://northerncuts.com/
https://www.facebook.com/klubziemia
https://www.instagram.com/klubziemia/Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy