Wpisz i kliknij enter

Pod igłą #19: Oscean, Dubfound, Tape_Hiss, TVPCO vs. Andrzej Korzyński

Zestaw dwunastek zwiastujących wiosnę.

Oscean – Ideoma 12″ EP, Tresor, Tresor329

A1 Spiral
A2 Feral
B1 Spacion
B2 Astraal

„Ideoma” jest owocem związku dwóch ważnych postaci na argentyńskiej scenie elektronicznej – Sepha i Andresa Zaco. Ten pierwszy aktywny na rodzimej scenie od, niemalże, dekady; drugi, natomiast, prawie od dwóch. Z połączenia ich muzycznych mocy powstało naszpikowane kosmicznymi efektami, solidnie brzmiące Techno. Co ciekawe, oprócz bezlitośnie dudniących automatów perkusyjnych – producenci powplatali pojedyncze dźwięki klawiszy, małe błędy i „omsknięcia”. Zabieg najprawdopodobniej miał na celu nadanie muzyce ludzkiego elementu – słychać to najlepiej w utworze „Spiral”, który przywołuje dokonania Minilogue. Panowie (również) w odważny sposób wracają do swoich muzycznych korzeni w atmosferycznym i ambientowo-rozmytym „Spacion”. Tresor znany jest z przykładania ogromnej wagi do jakości tłoczenia, co widać i tym razem – dwunastka brzmi potężnie i z rozmachem.

Profil na BandCamp »
Profil na Facebooku »

Dubfound – Siberian Punch 12″ EP, The Aviary, TA002

A1 Siberian Punch
B1 Cheburashka is Dead
B2 Zapara Elephant

Wiecie, drodzy czytelnicy, co jest najfajniejszego w zbieraniu winyli? Nie tylko to, że wedle truizmu nie ocenia się płyty po okładce, ale również to, że artwork potrafi wywieść na muzyczne „manowce”. Tym razem oglądając piękną politurę okładki wydawało mi się, że kupuję jakiś pokręcony Psych/Prog-Rock. Okazało się, że spod wkładki gramofonowej wybrzmiał mołdawski Tech-House z mocno „clickowym” zacięciem – przypominający najlepsze momenty setów Villalobosa. „Siberian Punch” to gratka dla miłośników Perlona, natomiast strona B zapewne sprawi sporo radochy fanom RoMinimalu – mikordźwięki i samplowe okruszki.

Profil na Facebooku »
kup płytę »

tape_hiss – Fever Dream 12″ EP, Echocentric Records, ECR011

A1 La Tirimbina
A2 Sky Garden
B1 Fever Dream ( I Thought I Saw You)
B2 Taraval
B3 A Space That Sees

Co wy tam palicie na tym Brooklynie, że dzielnica ta stała się od niedawna stolicą wydawniczą Dream House’u (albo i nawet Italo Dream House’u)? Autochton Aaron Seth Vaslow tym razem dla wytwórni z Helsinek wyczarował płytę pełną magii, nostalgii i analogowego (taśmowego) ciepła czyli brzmień które na krótko zawładnęły stołeczną sceną klubową za sprawą imprez w nieodżałowanym K 55. Trochę Lauer, trochę Palmbomen.

Profil na BandCamp »
Profil na Facebooku »
kup płytę »

Andrzej Korzyński – Niezłe Numery (Remixy Bajery) 12″ EP, The Very Polish Cut Outs, TVPCO13

A1 Zenek Czubaty – Do You Like Henky-Penky Love (Holiday 80 Edit)
A2 Zenek Czubaty – Tylko Punk Rock (Holiday 80 Edit)
B1 Andrzej Korzyński – Temat „Monika” (Pejzaż Edit)
B2 Arp Life – Welwet (Karol Aleksander Edit)

Kultowa wytwórnia Zambona tym razem bierze na warsztat kilka drobnych fragmentów z opasłej twórczości  Andrzeja Korzyńskiego. Muzyk najbardziej znany jest ze współpracy z Żuławskim i Wajdą (również Andrzeje). Strona A zdominowana jest przez taneczne Disco Edity z wąsem popełnione przez duet Holiday 80. Oryginały pochodzą ze ścieżki dźwiękowej do „Wielkiego Szu”, a po obróbce duetu są nastawione mocno na parkiet i trącą lekko Frankiem Kimono, co akurat proszę odbierać jako zaletę. Zdolniacha Pejzaż zabiera nas na zachód słońca na plaży, którego Jam City mógłby pozazdrościć. Rezolutny selektor Karol Aleksander zamyka dwunastkę reinterpretacją szalenie melodyjnego i wkręcającego tematu super grupy Korzyńskiego. Dodam jeszcze, że 26.03 w warszawskim klubie Piekło Nad Niebem odbędzie się showcase tej zasłużonej, rodzimej wytwórni.

Profil na BandCamp »
Profil na Facebooku »
kup płytę »


Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

3 pytania – Suwal

Kolejnym artystą, który odpowie na nasze 3 pytania jest Suwal, którego EP „Sygnał” ukazał się niedawno nakładem Flirtini/Asfalt Records.