Wpisz i kliknij enter

SVLBRD – Somber

Fikcyjne krajobrazy.

SVLBRD to poboczny projekt ambientowego twórcy, Warmtha. Producent rozpoczął swoją przygodę z muzyką ambientową w 2016 roku wydając album „Essey”.Poza własną twórczością muzyczną Warmth prowadzi także dwie wytwórnie muzyczne: Archives oraz Faint, które współpracowały między innymi z Hotel Neon oraz Purl. Cała twórczość artysty to oczywisty ukłon w kierunku Boards of Canada czy Aphexa z okresu „Selected Ambient Works 85-92”.  

Przytłumione, rozmyte kompozycje, delikatna masująca perkusja, nieco popsute brzmienie – wszystko to wprowadza nas w niesamowity trans, który ciężko przerwać. Somber to ponad 50 minut głębokiego tripa,  który prowadzi nas po nieznanych  krajobrazach, otwiera oczy na wielką rolę z pozoru przyziemnych doznań (zdecydowanie zalecane słuchanie przy bliskim kontakcie z naturą). 

 

W przypadku nowego krążka artysty ciężko rozdrabniać się, na opisy poszczególnych utworów. Całość brzmi nadzwyczaj spójnie, a głębia każdego z kawałków zlewa się w jeden wielki muzyczny pejzaż. Stylistyka lo-fi ambient, przez niektórych być może uważana jest już za nudny i oklepany zabieg muzyczny, jednak moim skromnym zdaniem to właśnie taka formuła najlepiej sprawdza się przy wieczornym relaksie.

Somber to także idealny lek na oczyszczenie umysłu od zbyt wielu bodźców. Na ten specyfik nie trzeba recepty. Kiedy więc czujesz, że umysł powoli zaczyna mieć dość i chcesz przejść na niższe obroty – z pełną odpowiedzialnością przychodzę z trzema radami: słuchawki, spacer, Somber. To wszystko, czego Ci teraz trzeba.

Profil na Facebooku »
Profil na BandCamp »

Faint 2022Jest nas ponad 16 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy