Wpisz i kliknij enter

Dwa miesiące imprez z okazji jubileuszu Tresora

„Tresor 31: Techno, Berlin und die große Freiheit” – takie hasło nosi siedmiotygodniowy program imprez związanych z celebracją trzydziestej pierwszej rocznicy działalności słynnego berlińskiego klubu i wytwórni.

Cykl rozpocznie się 8 lipca i potrwa do 28 sierpnia. Imprezy i koncerty będą się odbywać w kilku miejscach budynku dawnej elektrowni w Berlinie, zamienionej przez Dimitriego Hegemanna w kulturalny kompleks – w Kraftwerk Halle oraz w klubach Tresor, Globus i Om.  W przestrzeniach tych odbędą się także panele dyskusyjne oraz zaprezentowana zostanie instalacja artystyczna i wystawa poświęcona bogatej i ciekawej historii klubu i wytwórni. Swój showcase będzie miał legendarny sklep Hard Wax.

Na razie organizatorzy ogłosili program lipcowych wydarzeń. Podczas czterech weekendów zagra cały zastęp didżejów i producentów, którzy w ciągu minionych trzech dekad byli związani z Tresorem. Będą to: Neil Lundstrumm, Dave Tarrida, Moritz Von Oswald, Thomas Fehlmann, Sleeparchive, Dave Clarke, Ectomorph, Regis, Oliver Ho, Ron Morelli, Surgeon, James Ruskin, DJ Stingray 313, Helena Hauff, Kangding Ray, Minimal Violence czy Lady Starlight. Wszystkie imprezy rozpoczynają się o północy i trwają do rana.

W niedzielę 24 lipca w Kraftwerk Halle odbędzie się koncert z muzyką ambient. Swe audiowizualne prezentacje przedstawią Grand River & Marco Cicieri, The Fear Ratio & King Kashmere oraz The Transcendence Orchestra. Początek – godz. 22. W środku tygodnia w lipcu odbywać się będzie w klubach Tresor i Globus cykl „New Faces”, podczas którego młode talenty zaprezentują lokalne kolektywy z Berlina – Rings Of Neptune czy Femme Bass Mafia.

Wśród programu dyskusji i spotkań warto zwrócić uwagę na rozmowy z twórcami z Detroit – Brenadanem M. Gillenem z duetu Ectomorph i DeForrestem Brownem Jr. czy panel o ekonomii nocnego życia w Berlinie. Od 8 lipca dla wszystkich uczestników imprez dostępna będzie w Kraftwerk Halle multimedialna instalacja inspirowana trzema dekadami istnienia Tresora w kontekście zmieniającego się pejzażu miejskiego – od Berlina podzielonego na Wschodni i Zachodni do jego obecnego kształtu kosmopolitycznej metropolii.

Wszystkie informacje na stronie internetowej: https://31.tresorberlin.com/Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy