Wpisz i kliknij enter

Fatoumata Diawara w Warszawie

Artystka odwiedzi Polskę już 15 listopada.

Już w przyszłym tygodniu w warszawskim klubie Niebo odbędzie się prawdziwa uczta dla fanów world music. Jedna z najważniejszych przedstawicielek sceny afrykańskiej przyjedzie promować najnowszy krążek „London Ko”. (recenzja) »

Po ostatnim albumie „Fenfo”, nominowanym do nagród Grammy i Victoires de la Musique(2019), Diawara powraca z  dojrzałym produktem muzycznym nie rezygnującym z tradycji, ale umiejętnie wplatającym w nią nowoczesne zabiegi. Współpracująca chociażby z Damonem Albarnem czy Johnem Paulem Jonesem, nie boi się przecierania gatunkowych szlaków. 

Nie tylko muzyka świata, a również bardzo świadome odwołania do soulu, elektroniki, jazzu i hip/hopu to owoc doskonałej ewolucji brzmienia malijskiej twórczyni. To świetna okazja aby zapoznać się z bogactwem kultury afrykańskiej w niezwykle dopracowanym wydaniu.

Przed gwiazdą wieczoru w roli supportu pojawi się polsko-nigeryjska artystka Ifi Ude, znakomicie łącząca elektronikę z muzyką etniczną, pielęgnująca tym samym swoją tradycję. Wizyta utalentowanej twórczyni w Polsce będzie kolejnym koncertem z muzycznego cyklu African Beats. Nie może was tam zabraknąć!

 

 

Organizatorem cyklu African Beats jest Agencja Perspektywy.

link do wydarzenia »
Profil na Facebooku »


Jest nas ponad 15 000 na Facebooku:


Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy