A Winged Victory for the Sullen – „The Undivided Five”
Mateusz Piżyński:

Ambientowe nowości z Ninja Tune

Enchanted Hunters – Dwunasty Dom
Krzysiek Stęplowski:

Czasem naprawdę warto czekać. Warto wypatrywać, nawet latami, jeśli tylko cierpliwość nagrodzona ma być w taki sposób.

Ecnahnted Hunters Dwunasty Dom
Rrose – Hymn To Moisture
Paweł Gzyl:

Techno w stylu Marcela Duchampa.

Trzaska/Mazurkiewicz/Szpura – North Meridian
Jarek Szczęsny:

Można się spocić od samego słuchania.

Giant Swan – Giant Swan
Paweł Gzyl:

Czy znany ze świetnych koncertów duet sprawdził się również w studiu?

Floating Spectrum – A Point Between
Jarek Szczęsny:

Cyfrowy pomnik przyrody.

Bleu Roi – Dark/Light
Łukasz Komła:

Wiosną ubiegłego roku wsłuchiwaliśmy się w singiel szwajcarskiego projektu Bleu Roi, a przed kilkoma dniami ukazała się ich nowa EP-ka „Dark/Light”, którą przybliżamy i jednocześnie o niej rozmawiamy z Jennifer Jans.

Traversable Wormhole – Regions Of Time
Paweł Gzyl:

Adam X wraca do projektu sprzed dekady.

Sudan Archives – Athena
Jarek Szczęsny:

Do diabła z dobrymi radami.

Planetary Assault Systems – Plantae
Paweł Gzyl:

W stronę psychodelii.

Sleep D – Rebel Force
Paweł Gzyl:

Muzyczny zapach minionego lata.

Levitation Orchestra – Inexpressible Infinity
Jarek Szczęsny:

Podpalacze wzniecają eutymię.

Innercity Ensemble – IV
Jarek Szczęsny:

Luz i bogactwo.

Grischa Lichtenberger – RE:PHGRP
Paweł Gzyl:

Free jazz w „rasterowej” wersji.Mieko Miyazaki na Before Eklektik Session we Wrocławiu

W najbliższą sobotę, 7 września, na dziedzińcu wrocławskiego hotelu PURO wystąpi Mieko Miyazaki.

Before Eklektik Session w hotelu PURO będzie okazją do wysłuchania premierowych utworów projektu Silent Witness w wykonaniu Mieko Miyazaki, wirtuozki koto. Artystka koncertuje w Azji, Europie oraz USA. W 2003 roku jej utwór pt. „The Current” został uznany przez ekspertów dziennika „Hogaku” za jedną z najpiękniejszych kompozycji wszech czasów. Po ukończeniu studiów na Tokijskim Uniwersytecie Sztuki Mieko otrzymała zaproszenie do solowego występu przed parą cesarską Japonii. Uzyskała dyplom w 1992 roku, a rok później została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez krajową stację radiową NHK-FM. Fundacja Japońska wybrała ją na reprezentantkę kraju podczas międzynarodowych wydarzeń kulturalnych. Wkrótce po przeprowadzce do Francji, w 2005 roku, Mieko znalazła swoje miejsce w światowej czołówce gry na japońskim koto.

Silent Witness to nowy projekt wyprodukowany przez Radka „Bonda” Bednarza. Jest rezultatem wielokulturowego dialogu, w którym wzięli udział artyści z Polski, Japonii, Francji oraz goście ze Szwajcarii i Niemiec. Zespół tworzą: Radek „Bond” Bednarz, Mieko Miyazaki i Loup Barrow. Album ukaże się w październiku tego roku.

Występ japońskiej artystki jest zapowiedzią jesiennej odsłony Eklektik Session (4-6 października). Festiwal prezentuje w tym roku wyjątkowo wyrafinowaną mieszkankę dźwięków świata w wykonaniu wirtuozów muzycznej narracji. W ciągu trzech dni w unikatowych lokalizacjach Wrocławia zagrają artyści z Japonii, Turcji, Izraela, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Wszyscy muzycy wystąpią na jednej scenie podczas wspólnego koncertu finałowego pod szyldem Eklektik Orchestra. W programie m.in. Takuya Nakamura i Berke Can Özcan w Muzeum Pana Tadeusza, Erlend Apneseth Trio w Muzeum Teatru, reprezentacja Ronnie’s Jazz Club z londyńskiego SoHo na wrocławskim Manhattanie, a wreszcie Yossi Fine i Ben Aylon oraz finałowa Eklektik Orchestra w hali serwisowej Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Eklektik Art Charity 

Koncertowi Mieko Miyazaki towarzyszyć będzie licytacja obrazów z warsztatów Kolory Dźwięku prowadzonych przez Katarzynę i Julię Kulpę w trakcie zeszłorocznej odsłony Eklektik Session. Licytowane będą także wyjątkowe pufy zaprojektowane przez Monikę Idzikowską. Fundacja Eklektik Art Charity, założona m.in. przez dyrektora Eklektik Session, Radka „Bonda” Bednarza, prowadzi działalność charytatywną w obszarze kultury, sztuki i ochrony dóbr dziedzictwa narodowego na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania współpracy między społecznością międzynarodową, ze szczególnym naciskiem na promocję kultury i sztuki polskiej poza granicami kraju.

  • Before Eklektik Session 2019: Mieko Miyazaki presents Silent Witness
  • 7.09, godz.20:00
  • Hotel PURO. ul. Włodkowica 6, Wrocław
  • Wstęp wolny

Strona festiwalu Eklektikk Session: www.eklektiksession.com

Strona Facebook: www.facebook.com/eklektiksession

 

 

 

Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze