His Master’s Voice – Log: Canis Majoris
Paweł Gzyl:

Podróż w stronę Syriusza.

Cel (Felix Kubin & Hubert Zemler) – Cel
Jarek Szczęsny:

Radosne odbicie.

Fabrizio Rat – Shades Of Blue
Paweł Gzyl:

Modularna polifonia.

Long Arm – Silent Opera
Jarek Szczęsny:

Trip-hop nigdzie nie odszedł.

Jeff Parker & The New Breed – Suite For Max Brown
Łukasz Komła:

Projekcja magicznych obrazów.

Various Artists – Air Texture Vol. VII
Paweł Gzyl:

Rrose i Silent Servant serwują ambient? Niemożliwe!

Siavash Amini & Saåad – All Lanes Of Lilac Evening
Jarek Szczęsny:

Bez szwów.

Villaelvin – Headroof
Jarek Szczęsny:

Tylko bardziej.

Juno – Young Star
Jarek Szczęsny:

Infiltracja jazzu.

Lonker See – Hamza
Jarek Szczęsny:

Zawsze krok przed nami.

Men With Secrets – Psycho Romance And Other Spooky Ballads
Paweł Gzyl:

Erudycyjne ćwiczenie z ejtisowego electro.

Riverrun – The Same Silent Hill
Przemysław Solski:

Muzyka z krajobrazu.

Yogtze – Yogtze
Jarek Szczęsny:

Będzie filmowo.

Wacław Zimpel – Massive Oscillations
Jarek Szczęsny:

Letarg duchowy.Mieko Miyazaki na Before Eklektik Session we Wrocławiu

W najbliższą sobotę, 7 września, na dziedzińcu wrocławskiego hotelu PURO wystąpi Mieko Miyazaki.

Before Eklektik Session w hotelu PURO będzie okazją do wysłuchania premierowych utworów projektu Silent Witness w wykonaniu Mieko Miyazaki, wirtuozki koto. Artystka koncertuje w Azji, Europie oraz USA. W 2003 roku jej utwór pt. „The Current” został uznany przez ekspertów dziennika „Hogaku” za jedną z najpiękniejszych kompozycji wszech czasów. Po ukończeniu studiów na Tokijskim Uniwersytecie Sztuki Mieko otrzymała zaproszenie do solowego występu przed parą cesarską Japonii. Uzyskała dyplom w 1992 roku, a rok później została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez krajową stację radiową NHK-FM. Fundacja Japońska wybrała ją na reprezentantkę kraju podczas międzynarodowych wydarzeń kulturalnych. Wkrótce po przeprowadzce do Francji, w 2005 roku, Mieko znalazła swoje miejsce w światowej czołówce gry na japońskim koto.

Silent Witness to nowy projekt wyprodukowany przez Radka „Bonda” Bednarza. Jest rezultatem wielokulturowego dialogu, w którym wzięli udział artyści z Polski, Japonii, Francji oraz goście ze Szwajcarii i Niemiec. Zespół tworzą: Radek „Bond” Bednarz, Mieko Miyazaki i Loup Barrow. Album ukaże się w październiku tego roku.

Występ japońskiej artystki jest zapowiedzią jesiennej odsłony Eklektik Session (4-6 października). Festiwal prezentuje w tym roku wyjątkowo wyrafinowaną mieszkankę dźwięków świata w wykonaniu wirtuozów muzycznej narracji. W ciągu trzech dni w unikatowych lokalizacjach Wrocławia zagrają artyści z Japonii, Turcji, Izraela, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Wszyscy muzycy wystąpią na jednej scenie podczas wspólnego koncertu finałowego pod szyldem Eklektik Orchestra. W programie m.in. Takuya Nakamura i Berke Can Özcan w Muzeum Pana Tadeusza, Erlend Apneseth Trio w Muzeum Teatru, reprezentacja Ronnie’s Jazz Club z londyńskiego SoHo na wrocławskim Manhattanie, a wreszcie Yossi Fine i Ben Aylon oraz finałowa Eklektik Orchestra w hali serwisowej Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Eklektik Art Charity 

Koncertowi Mieko Miyazaki towarzyszyć będzie licytacja obrazów z warsztatów Kolory Dźwięku prowadzonych przez Katarzynę i Julię Kulpę w trakcie zeszłorocznej odsłony Eklektik Session. Licytowane będą także wyjątkowe pufy zaprojektowane przez Monikę Idzikowską. Fundacja Eklektik Art Charity, założona m.in. przez dyrektora Eklektik Session, Radka „Bonda” Bednarza, prowadzi działalność charytatywną w obszarze kultury, sztuki i ochrony dóbr dziedzictwa narodowego na rzecz integracji europejskiej oraz rozwijania współpracy między społecznością międzynarodową, ze szczególnym naciskiem na promocję kultury i sztuki polskiej poza granicami kraju.

  • Before Eklektik Session 2019: Mieko Miyazaki presents Silent Witness
  • 7.09, godz.20:00
  • Hotel PURO. ul. Włodkowica 6, Wrocław
  • Wstęp wolny

Strona festiwalu Eklektikk Session: www.eklektiksession.com

Strona Facebook: www.facebook.com/eklektiksession

 


Dołącz do ponad 13 000 fanów na Facebooku:

Komentarze